Kleidikandmise päev!

Veebiajakiri Femme on eelnevatel aastatel kõiki naisi 1. juunil kleite kandma kutsunud ja kordab oma palvet tänavugi. Traditsioonid tekivad üksnes ajaga ja mujal maailmas Wear a Dress Day’na tuntud juunikuu esimene kuupäev võiks kalliks saada meilegi: mullu kogus aktsioon rohkelt poolehoidjaid.

Foto: Erakogu

Juba 2010. aastal vaimustusime mujal maailmas tuntud ja armastatud traditsioonist, kuulutades Eestis 1. juuni Kanna Kleiti Päevaks. Kutsume ka tänavu kõiki naisi sel päeval kleiti kandma!

Kleidikandmise päeval ei ole taga suurt sügav-filosoofilist teooriat, kuid miks peakski? Kleidid on ju lihtsalt nii ilusad ja naiselikud ning kui keegi paluks nende kandmise poolt hääletamiseks käe tõsta, lehvitaks Femme – ja tõenäoliselt ka kõik meesterahvad – kibekiirelt suisa kaht.

Kleidikandmise päev on lisaks silmailu pakkumisele ka rahakotisõbralik: kindlasti on igaühel kapis vähemalt üks kandmiskõlbulik kleit, mis vajadusel kerge vaevaga trendikaks muuta. Kanna ise ja meelita ka oma sõbrannad, ema, õed ja vanaema kandma 1. juunil kleiti.

Kleit ei tohi kehal rippuda, vaid peab järgima selle joont. Kleit saatku oma kandjat ja kui naine naeratab, naeratagu kleit koos temaga. (Madeleine Vionnet)

Lisa kommentaar