Kirjanduslik moenäitus

Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis avatakse reedel, 21. aprillil kell 17 Eesti Moekunstnike Ühenduse kirjanduslik moenäitus „Kõik, mis tuleb, tuleb sellepärast, mis on olnud”. Näitus pakub harivat retke läbi aja, kirjanduse ja moekunsti.

moejoonis

Lee Reinula-Stern moejoonistus

Näituse eksponaatide loomisel on moekunstnikud lähtunud oma kirjanduslikest eeskujudest, interpreteerides lemmikautori stiili nüüdisaegse rõivakunsti keeles. Teema paremaks lahtimõtestamiseks on kõikidele disainitud rõivastele lisatud originaalmoejoonistus koos samalt kirjanikult pärineva valitud aega käsitleva tsitaadiga.

Vaatajatele pakutakse võimalust võrrelda omavahel erinevate ajastute loojate mõtte- ja moevälgatusi. Inspiratsiooni on saadud nii Kristiina Ehini kui ka näiteks Haruki Murakami loomingust.

Rõivad on kujundatud naisele, aga inspiratsiooni on ammutatud nii nais- kui ka meeskirjanikelt.

moejoonistus1

Näitusel osalevad moekunstnikud on: Anne Metsis, Anu Hint, Juta Piirlaid, Katre Arula, Kärt Karjatse Lee Reinula, Liivika Põvat Straus, Maire Valdma, Mari Aakre, Merje Rääbis, Monika Kisand.

Näitusega kaasnev lisaprogramm:

23.04 Moejoonistamise töötuba „Think and draw“, juhendaja Anne Metsis (hind 10€ osaleja)

3.05 Anu Hindi kuraatoriloeng (muuseumipiletiga)

27.05 Kai Saare moeloeng (muuseumipiletiga)

Näitus jääb avatus 31. maini.

Näitus “Kõik mis tuleb, tuleb sellepärast, mis on olnud” on osa 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogrammist. Triennaal on rahvusvaheline kunstisündmus, mille käigus rakenduskunstnikud ja disainerid mõtestavad aega ja selle erinevaid käsitlusi. Tänavuse triennaali peanäitus “Ajavahe. Time Difference” toimub Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis 21.04-23.07. Märtsikuu lõpust augusti alguseni kestab mahukas satelliitprogramm Tallinna galeriides, kohvikutes, avatud stuudiotes ja teistes põnevates paikades. Lisainfo www.trtr.ee.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar