Kingakuninga paradiisis

Lähiajal oleme korraldamas põnevaid virtuaalseid reise Pariisi, kus meie giidiks on selles linnas elav eestlanna Marina Laikjõe. Erinevaid Pariisi teemalisi lugusid jagub lõputult, tegemist on kohaga, mis on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele loovatele inimestele. Toome endale lähemale maailma ilu ja erilisuse!

christian-louboutin-1-d

 

Virtuaalsete reisidega alustame Zoomi keskkonnas juba 3. mail kell 19.00. Esimese loona toome teieni tänapäevase prantsuse kingakunstniku Christian Loubotini loomingu. Tema elutöö näitus jõudis Pariisis olla avatud vaid kaks nädalat, enne kui see suleti koroonaepideemia tõttu. Kuulus kunstnik on öelnud, et kõrged kontsad annavad täiesti teistsuguse perspektiivi elule ning on naisi, kes väidavad, et nende elu muutus kardinaalselt peale seda, kui nad hakkasid kandma kõrgeid stilettosid. Muideks, Louboutini kingade äratuntav punane tald oli moes juba Päiksekuninga valitsemise ajal, seega tuleb jutuks ka Versailles lossi kuninglikust garderoobist. Louboutini kingataldade punasel värvil on ka oma kood: Pantone 18-1663 TPX. Sellest, kuidas see toon tekkis ja miks just punased tallad, saad rohkem teada meie esimesel Pariisi-kohtumisel.

Heidame pilgu kingakunstnikuks kujunemise loosse ja külastame virtuaalselt tema elutöö näitust, mille ülesehitust on kiitnud ka ajakirja Säde peatoimetaja Kristi Pärn-Valdoja.

Näitusel võib näha sinimustvalgeid kingasid, kasetohust saapaid ja pükssaapaid. Oma koha on seal leidnud ka selliste eriliste nimedega kingad nagu “Surm Veneetsias”, “Taevas ja maa” ja ” Armastus”. Lisaks saab seal visuaalselt nautida erinevaid vitraaže, avastada aaretekambri saladusi, osaleda interaktiivsete filmide töötubades, vaadata staaride galeriid ja palju muud põnevat.

marina_laikjoe

Marina Laikjõe. Foto: Erakogu

Virtuaalse reisi läbiviija Marina Laikjõe lõpetas 2017. aastal Pariisi Ülikooli nelja-keelse professionaalse giid-lektorina ning omab mitmekümne aasta pikkust giidi ja reisikorraldaja kogemust Eestis, Itaalias ja Prantsusmaal.

“Olen lapsepõlvest peale prantsuse keelt ja kultuuri sügavalt armastanud. Gustav Adolfi Gümnaasiumi prantsuse keele eriklassist sain piisavalt hea vundamendi, et julgesin korraldada ja läbi viia reise Eestist Prantsusmaale aastatel 1992-2008. Käesolevaks hetkeks on hobist saanud minu igapäevane töö, mis oli ka peamiseks ajendiks, miks otsustasin asuda püsivalt Pariisi elama. Selle elades ja seda maad järk- järgult aina sügavamalt tundma õppides, on sündinud minu rätsepatööna valminud reisiprogrammid erinevatesse Prantsusmaa piirkondadesse. Tänaseks on neid unikaalseid reise kogunenud juba tosina jagu, lisaks erinevad teema- ja kunstireisid huvilistele Pariisis. Minu süda kuulub prantsuse kuninglike suguvõsade ajaloo uurimisele ja kunstivaldkonnas impressionistide loomingu tutvustamisele. Litsentseeritud giid-lektorina viin igapäevaselt läbi ekskursioone Louvre’s, Orsay’s,Versailles lossis ja mujal. Isegi peale pikka Pariisi tutvustavat tööpäeva võin ikka ja alati koju minnes armunud pilgul ringi vaadata ning õhata, et Pariis on kõige ilusam linn maailmas,” kinnitab Marina veendunult.

Osalustasu on 9.- eurot.

Palume kõigil soovijail eelregistreeruda, kirjutades aadressile silvi@femme.ee. Küsimuste korral helistada numbril 522 9088.

Link ja juhend virtuaalsele reisile saadetakse meiliga.

Lisa kommentaar