Kes on sinu lemmik kunstnik?

Unikaalne moodi ja kunsti ühendav start-up veebiplatvorm Wear-Arts on koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse, Eesti Maalikunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühendusega kutsunud ellu rahvahääletuse “Kes on Sinu lemmik kunstnik?”.

Maria Sidljarevits

Maria Sidljarevits

“Hääletusega soovime tutvustada andekaid Eesti kunstnikke ja tuua rohkem postiivset tähelepanu nende loomingule laiema auditooriumi seas. Kõigil on võimalus anda oma hääl vabalt valitud lemmikutele või saada inspiratsiooni meie partnerorganisatsioonide soovitustest, kelle seast leiab näiteks Merike Estna, Kaido Ole, Marko Mäetamme või August Künnapu,” tutvustab kunstiplatvormi Wear-Arts idee autor Mari Martin hääletuse tagamaid.

Kõige rohkem hääli kogunud kunstnikel on võimalus osaleda järgmise aasta veebruaris aset leidval Kunstikuu näitusel, kus 10 kohalikku moedisainerit kombineerivad oma loomingusse 10 kohaliku kunstniku tööd.

Hääletada on võimalik virtuaalselt aadressil www.toetakunsti.ee või hääletuspunktides Viru Keskuses, Solaris Keskuses, Stockmanni Kaubamajas (3. korrusel), Eesti Kunstiakadeemias (Estonia pst. 7), Norde Centrumis, Viimsi Kaubanduskeskuses, Telliskivi Loomelinnakus, Tallinn Dollsi stuudios (Tatari 64 IV korrus) ja sel pühapäeval, 20. detsembril Kultuurikatlas aset leidval Disainiturul “Jõuluks koju”.

Saskia Jarve __Dress up Mess up__

Saskia Järve

Rahvahääletusel osalenute vahel loositakse välja Wear-Artsi kinkekaarte, mis lubavad sul kombineerida oma lemmik kunstniku tööd endale meelepärase rõivaesemega või valida endale sobiv komplekt moebrändi Tallinn Dolls ja kunstiplatvormi Wear-Arts koostööna sündinud ühisloomingust. Hääletus kestab aasta lõpuni ja tulemused tehakse teatavaks jaanuaris.

Rahvahääletuse algataja on start-up kunstiplatvorm Wear-Arts, mille eesmärk on toetada kohaliku kunsti levikut meil ja mujal ning aidata kaasa autoriõiguste õiglasele kasutamisele.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar