Kellawärk tuleb taas!

Laupäeval, 10. detsembril kell 12–18 toimub Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13, 15 ja 17) traditsiooniline  jõuluturg Kellawärk, kus saab soetada laias valikus põnevaid kingitusi ja disainikaupu. Oma loominguga on kauplemas nii loomemajanduskeskuse enda ettevõtted kui ka teised noored Eesti disainerid.

 

Juba seitsmendat aastat loomemajanduskeskuses toimuva disainituru Kellawärk korraldaja Hedviga Vei sõnul sai disainiturg alguse soovist täita jõulukott kingitustega, mille on valmistanud kodumaised disainerid. „Suur rõõm on osta otse tegijalt, saades osa nende loomislugudest ning rõõmust. Sellel aastal oleme osalejaid eriti hoolikalt valinud, et leida kingikotti midagi uudset ning toredat.“

Müüma tulevad Kadri Kruus (nahk), Seco (ehted), Helen Valk-Varavin (pesu, kleidid ja ehted), Karl Korsas (siidsallid, t-särgid, pusad, sisustuspadjad), Katvos (laptopi- ja telefonikleebised), Tjorven Kids (lasteriided), Triinu Pungits (riided), Kärdik keraamika, Mari helkurid, Dreamlamb (kaardid, magnetid ja sõnumitega šokolaadid), Eherüs (kalanahast aksessuaarid meestele),  Layk Disain (mantlid ja kleidid), Inga Radikainen (nahk), Christmas Cardboard (papist ja vineerist kuused), Kukkbook (retseptiraamatud ja kalendrid), Ilm By Karin ja Pulo (kleidid ja puidust ehted), Cocos (patuvabad šokolaadid), Olevus Art (ehted, kunst ja küünlad) ja Slow (eetiline kodumaine ja välismaine disain).

Kellawärgil on avatud ka pop-up-kohvik ning oma loomingulisust näitavad ka pere kõige pisemad, kes saavad esimesi kogemusi loojate ning müüjatena. Kellawärgist on kujunenud igaaastane traditsioon, mida ootavad nii müüjad kui ka külastajad.

Kodumaiste disainerite loomingut saab soetada ka pühapäeval, 11. detsembril kell 12–18 Antoniuse õues (Lutsu 3/5), kui sealsed disainerid avavad külastajatele oma stuudiod, kust saab soetada vahvaid kingitusi. Kes soovib oma kingituse ise valmistada, neile pakutakse ka kolme õpituba: kindastuudios on naha õpituba „Kingitus kõige kallimale“ Kristel Suigussaare käe all, Etnowerk stuudios toimub kaaruspaela valmistamise õpituba ning Teenu stuudios õpituba „Puit kui ehe“. Avatud on talvekohvik.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar