Katrina Tangi kunstnikuvestlus

Fotomuuseum ja fotograaf Katrina Tang kutsuvad näituse “Kaduv võlu. Eesti maakoolide elu” raames kunstnikuvestlusele sel neljapäeval, 31. märtsil kell 18-20, mida modereerib Annika Haas.

tang

Foto: Erakogu

2004. aastast Eesti maakoolide elu jäädvustav Katrina Tang tegeleb unustatud väärtuste esiletoomisega. See on kõige puhtakujulisem visuaalse ajaloo kirjutamine. Aeglase fotograafilise meetodi kasutamine ja keskformaat analoogkaameraga pildistamine on tulnud teema käsitlemisel kasuks – lisanud kujutistele poeetilist sügavust, toonud minevikku kadunud hetke vaatajale lähemale, äratanud mälestusi. Enamus koole, mida fotograaf oma kaameraga külastas, on tänaseks suletud.

Praegusaja kontekstis näeb fotograaf positiivse noodina protsesse omaalgatuslike kogukonnakoolide tekkimises: “Hiiumaa Vabakool, Lilleoru Põhikool, neid näiteid on veel. Seega projektile ei ole kavatsust kriipsu alla tõmmata.” Tang tähtsustab pisikeste maakoolide õppe personaalset lähenemist, mis pole võrreldav suurte “kombinaat”-koolide strateegiatega.

Maakoolide projekt on olnud alus Tangi suurtele koostööprojektidele maailmas: “Nii New Yorgis agendi leidmisel, kui ka Milaanos Guccile pildistades olid just need pildid ja need siirad lapsed võlumas kliente. Alati, kui mulle näidati pildistamiste ideekavandit, olid maakooli lapsed mulle vastu vaatamas.”

Kunstnikuvestlusel jõuab Tang kooli-projektist kaugemale ja tutvustab samuti oma teisi fotolugusid – näiteks “Skin to Skin” puudutab füüsilise ja vaimse läheduse teemat.

Katrina Tang on Eestis fotograaf, kes omandas fotograafia bakalaureusekraadi Inglismaal Bournemouthis asuvas kunstiinstituudis (Hons). Seejärel tegi kaastööd erinevate lastebrändide ja ajakirjade jaoks Londonis. Praegu töötab Tang rahvusvaheliselt New Yorgi, Londoni, Pariisi ja Eesti vahel. Tang on töötanud tuntud kaubamärkide ja väljaannetega, sealhulgas Gucci, Clarks, Mini Boden, Oeuf NYC, Fcuk, Very French Gangsters, Medela, The Times, ajaleht Milk Magazine jt.

Näitus “Kaduv võlu. Eesti maakoolide elu” jääb Fotomuuseumis avatuks aprilli keskpaigani.

Kõik huvilised on oodatud kunstnikuga silmast silma kohtuma! Sissepääs muuseumipiletiga.

Lisa kommentaar