Kartulitrüki festival

Kartulitrüki festival on väike kunstiüritus, mille põhieesmärgiks on arendada ja propageerida kartulitrükki kui lihtsat ja ökoloogilist graafikatehnikat ning elavdada maapiirkonna kultuurielu.

Selle aasta teema on “PIND” kui puupind, materjal, pinnaviimistlus Festivali raames toimuvad temaatilised loengud ja töötoad.

Festivalile vaatama, lugusid kuulama ja vestma ning looma-trükkima on oodatud kõik huvilised olenemata soost, rahvusest, haridustasemest ja varasemast kunstikogemusest. Vastu võetakse 30 osalejat, kes peavad end eelnevalt kodulehel registreerima. Registreerunud osalejatele on organiseeritud öömaja ja toitlustamine, kuid trükkima ja vaatama on oodatud ka kõik teised.

Registreerumisvormi leiad siit

Kartulitrüki tegemiseks vajalikud vahendid (kartulid, noad, paberid, värvid, kangad, pintslid, švammid, pliiatsid, vildikad jne) on kohapeal olemas. Kes soovib, võib enda materjale ka kaasa võtta. Olemas on tekstiilivärvid, kaasa soovitatakse võtta ka oma rõivaid/kangaid, millele trükkida. Samuti on oodatud kõik muud loomingulised lahendused, mis seotud trükikunsti, kartulite, jälgede ja keskkonnaga.

Festival toimub 22.-24. augustil 2014 Kabala Rahvamajas (Sauna 2, Kabala, Türi vald, Järvamaa). Kabala jääb Imavere-Viljandi maantee äärde, Türilt ca 20 km Viljandi poole.

Festivali käsutuses on rahvamaja koos köögi ja hooviga. Ööbimine on suures saalis võimlemismattidel, osalejad peavad magamiskoti kaasa võtma. Kes tahab, võib ka telkida.

Üritus on tasuta, osalejad maksavad vaid söögiraha 19 eurot.

Peale festivali toimuvad valminud töödest näitused, mis rändavad üle Eesti ja võib-olla ka kaugemale.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar