Kanada eestlased – valguses ja varjus

Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis (Telliskivi 60A, sisehoovis) on avatud Kanadas elavaid väliseestlasi tutvustav fotonäitus „Kanada eestlased – valguses ja varjus“. Näitus kuulub XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2019 programmi.

kerlyilves

Foto: Jaak Kikas

Väljapaneku autor on vabakutseline fotograaf Kerly Ilves, kes tegi 2012. aastal portreed Kanadas elavate ulgueestlastega ja nende tegevust kõige paremini kirjeldavatest asjadest. Näitusel on eksponeeritud 13 väliseestlase kõrgkvaliteedilist mustvalget portreed.

“Näituse aluseks oli Torontosse saabunud suur eestlaste kogukond. Minu teele sattus selles suurlinnas palju inimesi, kelle tegevusest kuuldes hakkasid mul näituse mõtted mõlkuma. Eelistan reisidelt suveniiride asemel kaasa võtta, midagi olulisemat ning eriti midagi sellist, mida saan rohkemate inimestega jagada,” ütles autor Kerly Ilves.

Portreteeritute seas on Kanada kohalikus eesti kogukonnas olulist rolli mängivad, nimekad tegijad, aga ka lihtsad Torontos elavad, sõja eest põgenenud, Eestis kasvanud või Kanadas sündinud eestlased. Kõiki neid ühendab nende tegevus, mis on kohalikule eestlaste kogukonnale oluline või toonud eestlastele laiemalt tuntust.

Visuaalselt kaunis näitus annab eestlastele võimaluse tutvuda oma rahvuskaaslastega, kes elavad teisel pool maakera, põimides nii kokku välis- ja kodueesti ning vana ja uue.

Näitus kuulub XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2019 programmi, mis tutvustab väliseestlasi ja nende tegemisi erinevatel üritustel Tallinnas, Tartus ja Helsingis. Lisainfo.

Kerly Ilves on pikaajaliste kogemustega vabakutseline fotograaf, kelle peamised loomingulised uurimisteemad on kaduva jäädvustamine, pikemaajaliste protsesside kaudu tekkinud muudatuste ülesvõtmine ning taaskasutuse ja väliseestluse temaatika.

Näitus Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis (Telliskivi 60A, sisehoovis) on avatud kuni 7.juulini kl 11.00-18.00.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar