Kalamaja printsessid näitavad kevadmoodi

Homme, 24. märtsil kell 19:00 esitleb näitlejanna Karin Rask oma rõivabrändi Kalamaja Printsessi koostöös Uuskasutuskeskusega valminud kevadsuvist kollektsiooni “Superkangelased 2”. Moelaval võib modellidena näha ka mitmed tuntuid Kalamaja naisi ja nende lapsi. 

Kroot_Tarkmeel

Foto: Krõõt Tarkmeel

Uuskasutatud materjalidest valminud kostüümides astuvad lisaks teistele Kalamaja naistele ja lastele lavale lauljanna Liisi Koikson; näitlejannad Saara Kadak, Maarja Jakobson ja Külli Reinumägi; keraamik Liisu Arro, nahadisainer Kadri Kruus, ehtedisainer Birgit Skolimowski ja koreograaf Renate Keerd. Mitmed neist on lavale kaasa võtnud ka oma lapsed.

Kalamaja Printsessi ja Uuskasutuskeskuse koostöös valminud kollektsioonist leiab lastele ja naistele nii igapäevaseid kui pidulikke kleite, kimonolõikelisi jakke ning suurte mustritega kevadisi mantleid. Värvigamma on sealjuures inspireeritud Kalamaja kevadest. “On tükike asfalti ja veidi porilompe, killuke merd ja õisi Kalamaja pargist, Pikakari ranna liiva ja kaasahaaratud kohvi toone,” iseloomustab laval näha saavaid värve kollektsiooni disaininud Karin Rask ise.

Vabakutselisest näitlejannast disaineri sõnul võib nii mõnigi pealtvaataja märgata moelaval ka enda kodust tuttavaid tekstiile. “Peamiselt on algmaterjaliks Eesti inimeste kangad, mis on kappi seisma jäänud ning äraviskamise asemel Uuskasutuskeskusesse annetatud. Samas ei välista ma ka seda, et sobivuse korral näeb laval ka esemeid, mis on valminud näiteks vanadest voodikatetest või kardinatest,” lisab Karin.

Moeetenduse jaoks loob originaalmuusika Mauno Meesit.

Kalamaja Printsess on laste- ja naisteriiete bränd, mis sai alguse 2013. aastal. Varem vaid vabakutselise näitlejannana leiba teeninud Karin Rask sai moekunstiga alustamiseks inspiratsiooni oma väikesest tütrest, kes ei pidanud paljuks Kalamaja vahel kuldse kleidiga katustel turnida ning poistega võidu rattaga kihutada. Kuna Uuskasutuskeskus, kus Karin oli aastaid vabatahtlikuks käinud, oli omalt poolt valmis kõiki häid ideid toetama, hakkaski Kalamaja Printsess algusest peale kasutama vaid kasutatud materjali ja kangaülejääke. Kuigi Kalamaja Printsess oli algselt mõeldud vaid lasteriiete brändiks, siis mitteametlikult hakati naistele riideid valmistama juba päris esimestel tegutsemiskuudel. Esimese naistele suunatud kollektsiooniga tuldi ametlikult välja aga alles 2017. aasta sügisel. Tallinn Fashion Weekil osaleb Kalamaja Printsess esmakordselt.

Lisaks Kalamaja Printsessile astuvad 24. märtsil Kultuurikatlas Tallinn Fashion Weeki lastemoe päeval lavale lavale Mimi Disain, Dadamora, Bebe Organic, Amiki, Vilve Unt ja Klikkklakk.

Tallinn Fashion Weeki moeetenduste piletid on saadaval Piletilevis ning üritusel kohapeal.

Lisa kommentaar