Käeatlas

TALI disainipoes (Kotzebue 33) avatakse sel reedel, 26. mail Eesti kunstiakadeemia tudengite aksessuaarinäitus „Käeatlas“, mis toob vaatajateni põnevate tehniliste lahendustega stiilsed ja mängulised ehted ning koduaksessuaarid.

pressifoto - Kairi Katmann - Precious

Kairi Katmanni kelmikad püksikud kollektsioonist”Precious”.

„Käeatlas” on ühtlasi nii väike aksessuaaride entsüklopeedia, esteetilisi ja personaalseid maastikke kaardistav atlas kui ka võimalus ennustada autorite käejoonte järgi nende tulevikku disainimaastikul. Eksperimenteerimise ja osava kätetööga ühendatakse punktid uuteks esilekerkivateks mustriteks. Ehetest koduaksessuaarideni, praktilisest kontseptuaalseni: esitletakse stiilseid ja mängulisi väikeseeriaid põnevate tehniliste lahendustega. Tooteid on võimalik kohapeal osta ja väike valik nende hulgast jääb TALI müügilettidele ka pärast näituse lõppu.

kaeatlas

Liis Kippari jalatsiaksessuaarid seeriast “Shupplies”

Ideed on valmis toodeteks saanud Tanel Veenre ja Helene Vetiku juhendusel kevadise aksessuaarikursuse raames. 15 disaineri hulgas on Eesti kunstiakadeemia disainiteaduskonna erinevate erialade – ehte- ja moekunst, naha- ja klaasikunst, keraamika ja tootedisain – magistrandid, sealhulgas ka rahvusvahelise taustaga tudengid. Vastavalt erialadele võib oodata ka mitmekesist materjalivalikut. Samasisuline kursus, kus lähteülesandeks on luua aksessuaaride väikeseeria, leiab aset juba kolmandat korda. Läbi aastate on nõu ja jõuga aidanud ka külalisjuhendajad Dan Mikkin, Reet Aus, Karl Annus, Karl Saluveer jt.

Disainerid, kelle looming on seekord välja pandud, on Mirjam Aimla, Erinn M. Cox (USA), Kairi Katmann, Liis Kippar, Liisa Kivimäe, Pille Küngas, Sigrid Luitsalu, Kateriin Rikken, Silvia-Sigrid Sillaots, Jan-Christopher Soovik, Hansel Tai (Hiina), Epp Marta Tarvis, Oksana Teder, Hanna-Maria Vanaküla, Linda Viikant

Värsket disaini saab TALI disainipoes uudistada kuni 9. juunini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar