Jõulueelne disainiturg

16. detsembril Kultuurikatlas toimunud Eesti Disainikeskuse disainiturul sai tutvuda üle 120 disaineri loominguga Eestist, Lätisti, Leedust ja Soomest. Disainimaailma telgitaguseid aitasid avada Tanel Veenre, Stella Runnel (Soomlais) ja Piibe Tomp.

Eesti disaini parimaid näiteid koondavale turule kandideeris tänavu 264 disainerit, kelle seast aitas parimad ja eriilmelisemad välja valida žürii – moekriitik ja Baltika loovjuht Anne Vetik, Eesti Disainikeskuse esindaja Kaire Rannik, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi esindaja Ketli Tiitsar ja Eesti Disainiauhinnad 2016 noore graafilise disaineri auhinna Noor Püss võitja Pamela Sume.

Esmakordselt toimusid turul avalikud vestlused disaineritega, mis andsid külastajatele sissevaate disainerite tööprotsessidesse ja selle maailma telgitagustesse. Aasta disainiagentuuri Hmmm Creative Studio üks loojatest Karl Saluveeri vestluskaaslasteks olid ehtekunstnik Tanel Veenre, nahadisainer Stella Runnel (Soomlais) ning jalatsibrändi TOKU üks loojatest Piibe Tomp.

Disaintooteid leidis turult paljudest eri kategooriatest – nii laste ja täiskasvanute rõivaste ja aksessuaaride kui ka elustiilitoodete, keraamika ja kodusisustustoodete seast. Paljud disainerid olid kohal ka uudistoodetega.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar