Jean Paul Gaultier: šikk friik

Märtsikuus jõuab Eestis kinoekraanile dokumentaalfilm “Jean Paul Gaultier: šikk friik”, mis ühendab endas moe, tantsu ja teatri vaatemängulise loo. Prantsuse kuulsa moelooja tegevust kajastav film linastub 11. ja 12. märtsil kinos Sõprus MoeKunstiKino eriseanssidena, alates kuu lõpust leiab seda ka mitmest muust kinost.

JPGaultier

 

“Prantsusmaa üks tuntumaid ja ekstravagantsemaid moeloojaid Jean Paul Gaultier teatas alles möödunud kuul, et taandub omanimelise moebrändi juhtimisest, ning üks pikk ning oluline moeperiood on sellega punkti saanud,” sõnab MoeKunstiKino juht Helen Saluveer. “Seetõttu on väga sümboolne just nüüd tema viimase aja ühest oluliseimast projektist valminud dokumentaalfilmi näidata ning meenutada, millega Gaultier end moeajalukku jäädvustanud on.”

JPGaultier_

 

Dokumentaalfilmi “Jean Paul Gaultier: šikk friik” (“Jean Paul Gaultier: Freak and Chic”) keskmes olev šõu on ühtaegu nii fantastiline ja skandaalne kui ka üleannetult vaimukas ja liigutav, tuues vaatajani retrospektiivi 40 aasta pikkusest karjäärist ja moeloojast, kellest rääkides ei saa üle ega ümber väljendist enfant terrible. Jean Paul Gaultier, keda juba poisikesepõlves võlus legendaarne Pariisi kabareeteater Folies Bergere, ihkas terve elu seal oma šõud lavastada. „Aga mis lugu see peaks rääkima?“ mõtiskleb ta ise, meenutades kuus kuud kestnud ettevalmistusi, mis šõu kavandamiseks kulusid. „Eks ikka minu enda lugu.“

JPGaultier_madonna

 

Filmisõprade seas tuntud kui kostüümilooja filmidele „Viies element“ ja „Kokk, varas, tema naine ja temakese armuke“, popmuusika fännide hulgas kuulus tänu Madonnale disainitud koonusekujulisele rinnahoidjale, on ta näiteks kombineerinud oma loomingus kujunduselementidena ka mängukarusid ja sadomaso-atribuutikat. Filmi režissööriks on Yann L’Hénoret, doki pikkus 94 minutit, film on valminud Prantsusmaal 2019. aastal. MoeKunstiKino eriseanssidele teeb sissejuhatuse stilist ja moeekspert Ženja Fokin.

Piletid 11 ja 12. märtsil kell 18.30 kinos Sõprus toimuvatele MoeKunstiKino eriseanssidele on müügil Fienta.com veebilehel ja kinokassas. Pileti hind on 6 eurot. Filmil on eesti- ja venekeelsed subtiitrid. Enne MoeKunstiKino eriseansse linastub kinos ka videograaf Getter Kuusmaa värskelt valminud kodumaine mini-moefilm. Dokumentaalfilmi “Jean Paul Gaultier: šikk friik” levitab Eestis BestFilm.

Lisa kommentaar