Jan Uuspõld ja Raul Ukareda bänd annavad sel nädalal kolm kontserti

Sel nädalal annab Jan Uuspõld koos Raul Ukareda bändiga kolm kontserti – kolmapäeval (12.07) Laitse Graniitvillas, neljapäeval (13.07) Von Krahlis ning reedel (14.07) Haapsalu Kuursaalis.

Jan Uuspõld & Raul Ukareda Bänd1

Foto: Erakogu

Jan Uuspõldu teavad kõik, kuid paljud pole ilmselt kuulnud, et eduka näitlejakarjääri kõrval on Jan alati ka muusikaga tegelenud. Tegelikult saigi Jan kuulsaks kõigepealt just lauljana. Tema bänd Luxury Filters oli 90ndate keskel üks populaarsematest bluusibändidest. Luxury Filtersi lugusid kuuleb raadioeetris veel tänagi, kuulsaim neist ilmselt “Tramm nr. 66”.

Raul Ukareda on Compromise Blue ja Tanel Padar Blues Bandi kitarrist ning suure bluusientusiastina ka üks Augustibluusi korraldajatest.

“Janiga tutvusime 90ndate bluusiskene tohuvabohus, tõenäoliselt Von Krahli baaris või Eeslitallis – kes seda enam mäletab,” räägib Ukareda.

“Siis sai pulli tehtud laval ja lava taga, aga vanade kolleegide esimene päris ametlik koosmusitseerimine sai teoks alles 2015. aastal, kui Augustibluusi pealaval vanameister B.B. Kingi mälestati.” Tol korral mängisid Jan ja Raul koos vaid paar lugu, kuid need mõjusid nii hästi, et sealsamas Augustibluusi lava taga sündis mõte lähitulevikus ühine täispikk kava kokku panna ja Eestimaa väärikamatel festivalidel ja kontsertlavadel üles astuda.

Esitusele tuleb Rauli ja Jani kirjutatud tuntud ja tundmatuid lugusid, aga ka paremaid palu bluusiklassikast, täiesti kindlasti ka mõlema suure lemmiku B.B. Kingi repertuaarist.

Lavale astutakse koosseisus:

Jan Uuspõld – vokaal
Raul Ukareda – kitarr
Marek Talts – kitarr
Raul Vaigla – bass
Taavi Kerikmäe – klahvpillid
Petteri Hasa – trummid

Kontserdid toimuvad:

12.07 Laitse Graniitvillas (kell 19.00)
13.07 Von Krahlis (kell 21.00)
14.07 Haapsalu Kuursaalis (kell 23.00)

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar