Isabella iluskurb elu

20. novembril avati Londoni südames Somerset House’i kunsti- ja kultuurikeskuses inglise ekstsentrilisele moemuusale Isabella Blowle pühendatud võimas moenäitus „Isabella Blow: Fashion Galore!” See on erakordne väljapanek, mis puudutab iga stiilisõbra südant.

e91ca08d-7551-488f-992c-daebd2330537

1958. aastal Briti aristokraatide perre sündinud Isabella Delves Broughton (hilisem Blow) oli moetoimetaja, muusa ning noorte inglise moetalentide kaitseingel. Teda iseloomustas meeldejäävalt ekstravagantne stiil, mille võtmekomponentideks olid kirevpunased huuled ning pilkupüüdvad kübarad. Otseloomulikult oli ta muusaks ka kübaramaag Philip Treacyle.

Paljude jaoks oli 2007. aastal enesetapu sooritanud Isabella Blow briti ekstsentrilise moe kehastus. Ta jumaldas moodi ning panustas kogu hingega sellesse üheaegselt karmi ning lummavasse maailma ligi kolmkümmend aastat. Tal oli talentide märkamiseks silma ning loovust ja kirge, mis tagasid edu. Kahjuks varjutasid tema säravat karjääri isikliku elu tragöödiad, õnnetus ning depressioon.

80ndate alguses  Anna Wintourassistendina USA Vogue’is oma karjääri alustanud Blow töötas hilisemas elus kõrgetel kohtadel nii Briti Vogue’is kui ka Sunday Timesis ning Tatleris. Isabella inspireeris, julgustas ning aitas arvukatel tänapäeva tippdisaineritel (Alexander McQueen, Philip Treacy, Hussein Chalayan, Julien Macdonald) ning modellidel (Sophie Dahl, Stella Tennant) leida oma teed.

Somerset House’is avatud näitus on valminud koostöös Isabella Blow fondi ning Central Saint Martinsi kunsti- ja disainikolledžiga. Väljapanek tähistab erakordse Isabella elu ning toob vaatajateni tema koloriitse garderoobi. Näha saab sadu komplekte briti moe- ja kunstipatrooni rikkalikust kollektsioonist, mis kuulub tänasel päeval Isabella sõbrale ja rahvusvahelisele moeikoonile Daphne Guinnessile.

129e2ba4-3aa6-45f4-b4aa-096630736a71

Daphne kommenteeris näitust sõnadega: „See väljapanek on minu jaoks magusmõru üritus. Isabella Blow tegi maailmast eredama paiga, muutes ümbritseva keskkonna iga oma sammuga värvilisemaks. Temast on maha jäänud täitmatu tühimik. Kui ma külastasin tema armastatud rõivaid ühes South Kensingtoni laohoones, mõistsin, et see kollektsioon omab tohutut mõju paljudele inimestele. Ma olen kindel, et nende rõivaste demonstreerimine näitusena oli õige otsus – ta oleks seda tahtnud. Ma teen seda hea sõbra mälestuseks ja loodan, et tema pärand aitab ja inspireerib mitmeid uusi disainerite põlvkondi.”

Igaühel avaneb võimalus saada osa ühest 20.-21. sajandi värvikaimast garderoobist, kus on oma koht nimekatel ja tänapäeva moetandrit oluliselt kujundanud disaneritel. Näitus on lausa kohustulik neile, kelle jaoks mood on kunstivorm. Minge, nautige ja inspireeruge!

Lisa kommentaar