Igavene mäng

Okapi Galeriis on avatud fotograafi- ja vabakutselise režissöörina tuntud Jana Solomi autorinäitus “Igavene Mäng”.

janasolom

 

Näitus on inspireeritud Jana viimase aasta maailmarännakutest ning esindab sümbioosi USA arhitektuurist, India teadmistest ja Eesti loodusest. Tegu on abstraktse näitusega, kus kunstnik on valinud fragmendi fotost ning seda iseendaga peegeldanud, luues seeläbi uued maailmad ja mustrid. Näituse nimi “Igavene mäng” tuleneb loodu ja loomise paljususe võimalikkusest – inimesele kogetava piiritusest, milles on mikro- kui makrokosmos üsna ühte nägu.

janasolo

Fotod: Jana Solom

Tööde hulgast leiab ka fragmendi Los Angelese Walt Disney kontserdi saalist, teose, kus on kasutatud legendaarsest Pan-Pacific auditooriumt, aga ka fotokunsti, mis sündinud Tallinna loomaaias ja Loodusmuseumi entomoloog-kuraator Aare Lindiga koostöös liblika fragmentidest.

janasoolom

Need pildid räägivad loo ja see lugu on loomisest. Näitusele valitud fotod on pildistatud USAs ja Eestis, ent sisu sügavus pärineb Indias õpitust, mistõttu ka on fotode nimed Sanskritis, mida kutsutakse kõikide keelte emaks. “Igavene mäng” on kordus, matra, transs – ja seda pidikeeles.

Näitust Okapi Galeriis, Niguliste 2 saab vaadata kuni 4. septembrini.

Lisa kommentaar