Hingede catwalk punasel vaibal

Telliskivi Loomelinnakus on avatud abstraktse moe näitus HINGE VORM, kus tinglikul punasel vaibal patseerivad staatilised mannekeenid ja kannavad vormi pandud hinge.

kloun

Foto: Jasmin Isabel Kaunismäe

Nädala jagu tasub ka õhtupimeduses käia PABRIKu akna taga näitust uudistamas, sest poodiumile seatud ja valgustusega müstiliselt esile toodud mannekeenid hõlmavad esimese osa stuudiost ning on justkui omaenda öise vaikiva kummitusliku peo püsti pannud. Seejärel vahetavad teosed oma asukohta ja jäävad ateljeesse kaheks kuuks kõigile huvilistele uudistada.

Näitust külastanud Chicago kunstiinstituudi õppejõud Eia Radosavljevic avaldas heameelt tudengite mitmekülgsete vormikäsitluste üle. Ühtlasi kiitis ta protsessi ennast – enne vormi kallale asumist tegeldi pikalt ja põhjalikult teema analüüsi ja filosoofia tõlgendamisega. Eia sõnul on paber väga hea materjal, millega saavutada erinevaid vorme. Tulemuseks on loomingulised ja skulpturaalsed taiesed, mida tavapärase tekstiiliga oleks keeruline saavutada.

Moe ja stiili grand old lady Kai Saar õhkas näituse rütmis kaasa: „Hingega tehtud asjadesse jääb hing, mis kõnetab. Ja oma emakeeles me soovime ju ikka „rahu hinge”. Ent tegelikult hakkame sellele sügavamalt mõtlema alles oma elu teises pooles. Kes on elanud oma elu väärikalt, tal ei jää midagi oma hinge peale. Eesti rahvas on olnud hingede rahvas, meie esivanemate kultuuris omistati paljudele asjadele ja looduse objektidele hing. Neid peeti võrdseks ja veelgi ülevamaks inimesest.”

IMG_5114aaa

Foto: Kadri Vahar

Moestilistika teise kursuse tudengite näitusetööd valmisid 2017. a sügise õppeprojekti raames, mille käigus analüüsiti hinge olemust ja püüti sellele anda käega katsutav vorm. Taieste inspiratsiooni aluseks said peale hinge filosoofia inimkeha, erinevad valguslahendused ja paberi vormimise tehnikad. Tudengeid juhendas 2014. a TFW-l Hõbenõela nominent Vassilissa Danavir, kes on juba aastaid tegutsenud moe- ja disainipedagoogina.

Materjalidega teoste loomist toetas Antalis AS, kelle paberistuudios Pabrik saab näitust „HINGE VORM” vaadata 16. märtsini. Pabrik on Telliskivi loomelinnaku B-hoones avatud esmaspäevast reedeni kl 10.00–17.00. Kusjuures palun arvestada, et kl 12.30–13.00 on stuudio lõunapausiks suletud.

PS!Punane vaip on laotud paberitest, kuhu igaüks saab justkui külaliste raamatusse oma muljed ja mõtted kirja panna.

Moestilistika osakonna ja tudengite tegemistega saab end kursis hoida nii näoraamatus kui ka Instagramis #hingevorm

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar