Hertta rõivanäitus ja pop-up pood

Neljapäeval, 10. oktoobril kell 18.00 avab Viljandis tegutsev Rüki Galerii järgnevaks neljaks nädalaks uksed rõivadisaini huvilistele. Viljandi juurtega tekstiilikunstnik ja rätsep Hertta Võido riputab omanimelise brändi, HERTTA, mantlid, jakid, kampsunid, kleidid ja aksessuaarid galerii nagidesse.

HERTTA_tootefoto

Fotod: HERTTA

HERTTA rõivabrändi iseloomustavad põhjamaine kvaliteet, minimalistlik disainikeel ja naturaalse lambavilla kasutus. Toodete ajatu vormi muudavad äratuntavaks läbilõiked, mis halle värviliste toonidega kõrvutades võimaldavad luua erimõjulisi tulemusi. Valida on üle saja värvikombinatsiooni vahel.

Kõik esemed valmivad autori käe all, hoolega valitud toormaterjalist, jätkusuutlikult ja läbimõeldult, koostöös tellijaga. Näitusel olevad lambavillased disainid on huvilistele vaatamiseks disainiobjektidena, erimõõtudes tellimiseks või ostmiseks kohapealt. Samuti avatakse ametlikult HERTTA e-pood, millega saab kohapeal ka tutvuda.

HERTTA_toode

 

Hertta Võido on oma loominguga esinenud moelavadel Londonis, Oxfordis ja kodumaal. Ta on osalenud mitmetel ühisnäitustel, showroomides ning kohal olnud pop-up poodidega erinevatel disainiturgudel Eestis ja mujal. Disaineri stuudio on paiknenud Norras ja Tallinnas, hetkel tegutseb Hertta oma sünnilinnas Viljandis.

Näituse avaõhtul pakutakse sügisesse õhustikku sobivaid suupisteid ja keelekastet ning muusikat.

Rüki galerii on uus kaasaegse kunsti näituse- ja müügigalerii Viljandi vanalinnas. Galerii suunitlus on näidata Eesti tippkunstnike loomingut ja tutvustada kohalikke kunstnikke laiemale publikule. Lisaks maalile ja graafikale eksponeeritakse ka skulptuurikunsti, installatsioone, fotot, tarbekunsti, sh moekunsti.

Näitus jääb avatuks 9. novembrini.

Lisa kommentaar