Herbaatikapäeval uuritakse taimemaagiat

Sel laupäeval, 16. augustil kell 18 toimub Luunjas Herbaatikapäeval üheteistkümnes Alkeema Akadeemia teemal “Taimemaagia”. Vestlusringi, kus osalevad metsamoor Irje Karjus, rahvaluuleteadlane Mikk Sarv, allikate asjatundja Kristel Vilbaste ning herbaatik Eva Loks salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”

irje karjus lilledes

Fotol metsamoor Irje Karjus

“Herbaatika on looduse mõistmise, taimede süvatundmise ja kasutamise ning nende teadmiste ettevõtlusse ja igapäevaellu rakendamise kunst. Soovime Herbaatikapäeva kaudu tekitada ühiskonnas suuremat diskussiooni justoma maa loodusväärtuste hoidmise ja kasutamise teemadel ning rohemajanduse väärtustamisel. Teeme seda asjakohaste kõnelemiste, mõttekodade ning loodusest, taimetarkusest ja roheettevõtlusest inspireeritud teematubade kaudu,” räägib sündmuse korraldaja, herbaatikute õpetaja ja üks vestlusringis osalejatest metsamoor Irje Karjus.

Lisaks metsamoorile, kes taimemaagiaga hästi kursis, osalevad Alkeemia Akadeemia vestlusringis rahvaluuleteadlane Mikk Sarv, kes teab ja tunneb taimedega seotud sõna väge, allikataimedest ja nendega seonduvast räägib allikate asjatundja Kristel Vilbaste ning herbaatik Eva Loks oskab sõna sekka öelda teemadel, mis puudutab ravimtaimi ja loomi. Lisaks tuleb juttu ka unikaalsest põhjamaisest taimeteerituaalist ning paljust muust huvitavast, mis puudutab iidseid ja moodseid taimetarkusi.

Alkeemia Akadeemia XI: “Taimemaagia” Herbaatikapäeval

Sel laupäeval, 16. augustil kell 18-20

Luunja roosiaias, Tartumaal

Uuri lisa

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar