Heategevuslik kleidioksjon

Kodanikualgatus 500Kleiti, mis sai alguse käesoleva aasta 28. augustil, on paari kuuga üle Eesti ja kaugemaltki kokku kogunud kuulsate ja vähem kuulsate toredate Eesti inimeste pidulikud kleidid ja lipsud, mis on kappi seisma jäänud ja otsivad uusi õnnelikke kandjaid. Algatuse eesmärk on riiete ringlusega ja heategevusliku oksjoniga aidata Eesti Vähiliidul koguda raha uue mobiilse kompuutertomograafi jaoks, mis pakuks paremaid võimalusi oluliseks tervisekontrolliks Eesti äärealadel, tõmbekeskustest kaugemal.

Foto: Erakogu

Eesmärgiks oli koguda kokku 500 kaunist ja pidulikku kleiti ja lipsu, need heategevuslikul veebioksjonil maha müüa ning saata kogu oksjonist saadud tulu otse Vähiliidu kompuutertomograafi kontole. Kuu ajaga aga ületati annetatud riideesemete arv paarisajaga ning sel nädalavahetusel Osta.ee platvormil toimuval veebioksjonil on võimalik valida endale ägeda loo ja taustaga pidulik rüü saabuva pühadehooaja eel lausa 569 kleidi ja 103 lipsu seast.

“Vastukaja kleitide ja lipsude annetamise üleskutsele oli imeline ja juba enne septembri lõppu oli selge, et algatuse tiimis üksteisele antud lubadust, et seekord me üle 500 annetuse ei kogu, tuleb taas kord murda. Me lihtsalt ei suutnud ei öelda annetuste pakkumistele, mis tulid siiralt ja südamest ja siin me siis nüüd jälle oleme – püüame ühe nädalavahetusega müüa veidi all 700 eseme ülla eesmärgi nimel,” ütles kampaania eestvedaja Katri Link.

Lisaks suurepärastele ja suure südamega Eesti inimestele üle riigi, on oma kleidid ja lipsud müüki pannud hulk tuntud Eesti inimesi, sealhulgas Vabariigi President Alar Karis ja Sirje Karis, telestaarid Reet Linna, Maire Aunaste, Piret Laos ja Marko Reikop, lauljad Anne Veski, Ivo Linna, Karl-Eerik Taukar, spordimaailmatähed Aivar Kuusmaa ja Anett Kontaveit, ärimees Enn Pant, Eesti Panga president Madis Müller, ministrid Kalle Laanet ja Heidy Purga ja väga paljud teised. Oksjonil on kleite päevastest üritustest presidendi vastuvõtuni ning lipse ärikohtumisest suveõhtuse karaokeni.

500Kleiti oksjon algab 4. novembri südaöösel ja lõpeb sel pühapäeval, 5. novembril kell 22.00 õhtul. Kõik oksjonilt ostetud esemed toimetavad ostjatele kohale järgmise paari nädala jooksul Eesti piires tasuta ja hoolega hoitult heade algatuse partnerid Smartpost Itella ja Cargobus.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar