What You Hear is What You Get (Mostly)

Sellist huvitavat pealkirja kannab Raul Kelleri personaalnäitus, milles ta  keskendub helile kui füüsilisele nähtusele kohaspetsiifilises st. ruumilises võtmes. Keller ‘häälestab’ installatiivsete skulpturaalsete ruumiobjektide abil muuseumiruumid ühtsesse helikeskkonda, mis kunstniku idee kohaselt moodustavad avatud kompositsiooniga teose, milles vaataja asukoht ruumis ja tema suhestumine teostega muudavad külastaja helikogemust.

Külastajate ette on toodud  tänu Eesti Kultuurkapitali toetusele toimuv, kolme korrust läbiv massiivne ja totaalne heliinstallatsioon, mis katab 450 ruutmeetrit ja on tõenäoliselt seni mastaapseim helikunsti installatsioon Eesti kunstiajaloos. Helikunst on valdkond, kus kohtuvad heli ja ruumiline kogemus eriti intensiivsel moel ning Kelleril on võime neid omavahel intrigeerival moel sünteesida.

Eesti helikunstiskeene on küll väike, aga seda aktiivsem ja Raul Keller on selles kontekstis kindlasti üks olulisemaid kunstnikke. Keller on sündinud 1973. aastal ning ta elab ja töötab Tallinnas. Ta 
õppis Tallinna Ülikoolis kunstiõpetuse ja joonestamise erialal ja kaitses magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias. Ta on esinenud nii näituste kui kontsert-etendustega Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Hollandis, Poolas, Venemaal ja Balti riikides.

Võimas,  puudutav ning emotsiooniderohke näitus, suurepäraste tehniliste lahenduste ja helidega ootab külastajaid Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis, Põhja pst 35, Tallinn.  Asjast huvitatuil tasub kiirustada, sest väljapanekut saab uudistada vaid järgmise nädala lõpuni ehk 26. oktoobrini!

Loe lisa: www.ekkm.ee

Vaata isutekitavat mini-galeriid… 

…ning paari lühivideoklippi installatsioonidest:

Lisa kommentaar