Harjutusi joontele

Eesti kunstniku Jaanika Peerna näituse “Harjutusi joontele/Exercises for Lines” avamisõhtul reedel, 1. augustil sai näha ja kogeda hääle, liikumise ja joonistamise performance‘id. Lisaks Jaanika Peernale astusid üles Björn Koop (joonistamine), Üüve-Lydia Toompere (tants) ja teised. Üritus märgib Jaanika Peerna Euroopa-aasta lõppu, sest juba 3. augustil naaseb ta New Yorki.

c58e03_f668e362b5be43b28896b42c70f12b0e_jpg_srz_743_496_85_22_0_50_1_20_0

Foto: Reelika Ramot

Jaanika Peerna loob oma teisel kodumaisel isikunäitusel Vaal galeriisse võimla, kus kujuteldavatel ja joonistatud joontel on võimalus testida oma paindlikkust ning leidlikkust. Kunstnik laseb vaba käega joonistatud 13 meetri pikkused sirged jooned rippuma lae ja põranda vahele: lühemad jooned saavad endale pika ülakorruse seinapinna, kus samm sammult oma võimeid proovile panna.

Joon on olnud Peerna loomingu üheks oluliseks elemendiks alates tema karjääri algusest New Yorgis. Joonistamise protsess nõuab kunstnikult fokusseeritud füüsilist energiat ja keskendumist. Ainult nii saab luua vaba käega nii sirgeid jooni nagu joonistustel näha on.

Jaanika Peerna on Tallinnas sündinud kunstnik, kes on alates 1998. aastast elanud ja tegutsenud New Yorgis. Viimase aasta veetis Peerna Berliinis, kus on valminud ka näitusel väljas olevad tööd. Enam infot kunstniku kohta leiab www.jaanikapeerna.net

Näitus on avatud kuni 13. septembrini.

Lisa kommentaar