Gootilik põnevik

Rakvere teatris esietendus Reeli Reinausi samanimelisel romaanil põhinev lavastus “Verikambi”. Gootiliku põneviku dramatiseeris ning seadis lavale Jaanika Juhanson,  kelle lavastatud oli ka Rakvere Teatri noortelavastus „Nullpunkt“.  See on lugu ebaõiglusest ja andestusest, eneseleidmisest ning armastusest, mis ulatub üle surma piiride.

verikambi

Fotod: Kristo Sild

Neli keskkooliõpilast eksivad metsa ja on sunnitud veetma öö vanas mahajäetud veskiveskis. Veski vaikivatest seintest imbub iidset kurjust ning üks ammune kriipiv lugu vajab lahendust. Sellest ööst saab alguse tumedate sündmuste pööris, mis noored endasse tõmbab ning nende elusid jäädavalt muudab. Aastasadade tagant ähvardav needus, surnud tüdruku pilt vanas fotoalbumis ja verine käejälg seinal on selle kummitusliku loo üksikud pusletükid, mida noored püüavad kokku sobitada. Kas keegi peab kunagi toime pandud ebaõigluse eest maksma? Aga kes? Ja miks?

verikamb

 

Laval on  Rakvere Teatrist Imre Õunapuu, Madis Mäeorg, Grete Jürgenson, Märten Matsu ning Helgi Annast. Laura Niils ja Mihkel Kallaste teevad kaasa külalistena Tartu ühest nooruslikuma vaibiga teatrist Must Kast. Samuti Kristian Põldma, endise „Nullpunkti“ keskne osatäitja. Lisaks teeb kaasa vabakutselisena töötav Liisu Krass.

veri_kambi

Foto: admin

Lavastust mängitakse sel kevadel veel Tartus, Võrus ja Põlvas.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar