All That Goes Right
Kanuti Gildi SAALis saab vaadataThe Biofilm Sisters’i uuslavastus “All That Goes Right”, mis on välja kasvanud nelja tantsija kohtumisest. Lavastuses jälgitakse omaenda käitumuslikkust ning taju, kasutades selleks erinevaid tekstiloome vahendeid. See on otsing sotsiaalsetest piiridest ja sellest, millal need ületatakse. Kuidas nende pealtnäha täiesti kahjutute naiste olemine ja öeldu loob situatsioone, mis jätavad kõrvale inimesi, kes nendega samasse sotsiaalsesse gruppi ei mahu.
Kuidas lihtne arvamus võib muutuda grupi üleseks reegliks ja normiks? Ning kuidas muutuda ümbritsevate süsteemide poolt kujundatud subjektist neid samu süsteeme kujundavaks entiteetiks?
Biofilm on saast, mis koguneb pliidi ja selle kõrval paikneva kapi vahele. Me kõik teame, et see on seal, kuid lihtsam on seda ignoreerida kui sellega midagi ette võtta. Nad kasutavad biofilmi oma lavastuses mõtlemisruumina ilma igasuguse püüdluseta seda ära koristada.
Arolin Raudva, Katrin Kreutzberg, Mari-Liis Eskusson ja Alise Bokaldere on The Biofilm Sisters – valged heteroseksuaalsed naised, kes tunnistavad oma keskklassi unistuste olemasolu. Nad on turvalised ja armsad, mõtiskledes selle üle, millal saab ületatud ohtlikkuse piir.
Mari-Liis Eskusson on vabakutseline tantsukunstnik, kes on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala 2013. aastal. Tema lavastus “vägisi” (Sõltumatu Tantsu Ühendus 2014) oli nomineeritud tantsu auhinna kategoorias 2015. Ta on töötanud tantsija, koreograafi ja dramaturgina koos Arolin Raudva, Raho Aadla ja Kristiina Vilipõlluga lavastustes “Vanamees ja meri” (Von Krahl ja Linnateater 2015), “Näkipunuja” (Sõltumatu Tantsu Lava 2015), “DI” (Tallinna Tantsuteater 2016), “Beetareaalsus” (Urban festival “UIT” 2017).
Katrin Kreutzberg on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala 2012. aastal. Viimased kuus aastat on ta töötanud professionaalse rühmatreeningute läbiviijana, vabakutselise tantsija ning performance kunstnikuna ning ka tantsuõpetajana. Suurimad tantsualased koostööd on tal olnud Rahvusooper Estoniaga ning koreograaf Raho Aadlaga. Seni on kunstnikuna olnud enimkasutatavaks vormiks sooloperformance’id.
Arolin Raudva on vabakutseline tantsukunstnik, kes on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala 2013. aastal, töötab Arolin nüüd tantsija, koreograafi ja lavastajana. Ta on üks lavastuste “Olmeulmad” (2016) ja “Olmeulmad 2” (2018) autoritest ja etendajatest (mõlemad teosed olid nomineeritud Teatri aastaauhindadel), lõi koreograafia Martti Helde lavastusele “Vanamees ja meri” ning on osalenud tantsijana paljudes projektides.
Alise Madara Bokaldere on Riias tegutsev vabakutseline tantsija ja koreograaf, kes on lõpetanud Läti Kultuuriakadeemia kaasaegse tantsu erialal 2018. aastal. Ta on sel aastal esimest korda toimuval Läti Tantsuahindade galal nomineeritud nii parima koreograafi kui ka parima tantsulavastuse (“The Translation of my eyes”) kategoorias.
Etendused toimuvad 28.-30. mail kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis ning 28. mai etendusele järgneb vestlus kunstnikega.
Autorid-esitajad: Arolin Raudva, Mari-Liis Eskusson, Katrin Kreutzberg, Alise Bokaldere
Dramaturgiline tugi: Maike Lond Malmborg, Iggy Lond Malmborg
Valguskujundus: Oliver Kulpsoo
Kostüümid: Kärt Hammer
Tehniline tugi: Henry Kasch
Foto: Sandra Palm
Graafiline disain: Jaan Evart
Piletid eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR ning kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal 10/15 EUR.