Geniaalse silmaga fotograaf

2001. aastal Ameerika parimaks fotograafiks nimetatud Sally Mann sai tuntuks 1990. aastate alguses oma alasti lapsi kujutava intiimse fotoseeriaga. Tema piltide uueks läbivaks teemaks on inimese surnukeha lagunemise protsess. Sellel nädala, 13. juulil on Sally Mannit portreteeriv film „What Remains” kino Sõprus ekraanil.

Sally_Mann_Family_Pictures_03

Foto: Sally Mann

Kriitikute ja avalikkuse poolt esialgu valesti mõistetud ja lapspornograafias süüdistatud fotograafi enigmaatilised ja lummavad fotod on tänaseks maailmakuulsad. Inimeste küünilisus aga jättis oma jälje ja Sally piltide uueks läbivaks teemaks on inimese surnukeha lagunemise protsess.

Geniaalse fotograafi stiil on aga jäänud äratuntavalt samaks – poeetilised, igatsust ja nostalgiat tekitavad pildid mõjuvad lähedaselt ja isiklikult ning nendes on mingi ainulaadne sügavalt tume ilu, mida on raske sõnadesse panna. Tema fotode vaatamine on nagu rännak emotsioonide ja mälestuste radadel, mis paneb igatsema millegi järele, mida võib-olla polegi kunagi olnud.

„What Remains” režissöör Steven Cantor on keeranud oma kaamera Sally poole ja tulemuseks on intiimne lähiportree ühe kunstniku eraelust ja loomeprotsessist. Täpiks i-l saab filmis nautida geniaalse silmaga Manni erakordseid fotosid. See on elamus, mis sööbib sügavale mällu.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar