Futuristlik näitus nihutab moedisaini piire

Kolmapäeval, 16. mail, kell 16 avatakse Tallinna Teletornis Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite näitus “NIHE”, millega nihutatakse traditsioonilise moedisaini piire. 

CXOe

Foto: Cärol Ott

Futuristlik näitus jutustab loo planeedist NIHE, kus kohtuvad omavahel mood ja muutus. “NIHE” on pilguheit olevikust tulevikku näitamaks, millisena võib inimest näha aastasaja pärast. Selle raames on andekad Eesti Kunstiakadeemia tudengid liigutanud traditsioonilisi moepiire.

Näitusel saab näha 12 nihet, mis on ainulaadsed oma materjalikasutuse poolest ning millel puudub praktiline seos maailmaga, kuid see-eest on leidnud oma suuna tulevikku. Valminud loomingus on kasutatud metalli, plastiktorusid, organzat, alumiiniumtraati ning teisi materjale. Inspiratsiooni on saadud mütoloogilisest fantaasiamaailmast, rakustruktuurist, lennurõivastusest ja linnumotiivist.

CXO

 

Kunstnikud: Sandra Luks, Mari-Ly Kapp, Pamela Põld, Marleen Afanasjev, Elsbeth Tiisler, Kaia Kuusmann, Katrin Aasmaa, Kerttu Reinmaa, Hannes Rüütel, Aleksandra Tsusovljanova, Kirke Talu

Kunstnike juhendajad: Liisi Eesmaa, Edith Karlson, Piret Puppart, Anu Samarüütel-Long.

Näitus on Tallinna Teletorni 21. korrusel jääb avatuks 30. septembrini 2018.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar