Fotokuu

Eesti Fotokunstimess toimus oktoobri esimesel nädalavahetusel Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis. Messil sai vaadata ja osta Eesti kunstnike värskeid teoseid; väljapanekut täiendas sisukas publikprogramm.

Tänavu juba viiendat korda toimunud fotokunstimessi eesmärgiks oli tutvustada Eesti fotokunstnike loomingut kohalikule publikule ning välisekspertidele, jagada teavet fotokunsti kogumise võimaluste kohta ning algatada inspireerivaid ja mõtlemapanevaid arutelusid.

Fotokunstimess toimus Fotokunstnike Ühenduse (Foku) eestvedamisel koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega ning Kultuurkapitali toetusel. Osalevate kunstnike tutvustus ja publikuprogramm on nähtav internetis aadressil www.fotokuu.ee

Vaata näituse ainsat videoinstallatsiooni Maido Jussi poolt:

Maido Juss on oma videotes nii vahetult poeetiline, et see hakkab mõjuma kummastavalt. Mälestused, nostalgia ja muu taoline olemuslikult isiklik on ja jääb kunstis alati olulisele kohale. Kuid Jussi töödes ei taaselustu meie kogemused läbi kellegi teise loo, vaid me ise oleme loos vahetult kohal. Selle efekti saavutab ta mitte ainult sellega, et võimaldab vaataja silmal olla kaamerasilm, vaid ka sellega, et keskendub obsessiivselt loodusele kui umbisikulisele entiteedile, kujutades seda samas lähedase, vahetult aistitava keskkonnana, milles üldine muutub taas isiklikuks. (Fotokuu.ee)

Lisa kommentaar