Fine5 toob välja koostöölavastuse

22.septembril 2018 kell 19.00 esietendub teatris NO99 Fine5 tantsuteatri ja Iisraeli koreograafide Stav Marini ja Netta Wieneri koostöölavastus „Generatsioonid”. Iisraeli koreograafid tegelevad uues Fine5 Tantsuteatrile loodud lavastuses kõne ja kehalise kujundi kokkupõrke ja kohtumise pingetega. Läbi selle kokkupõrke uuritakse nii poliitilisi kui ka intiimseid jõuvälju ja suhteid. See oodatud koostöö Stavi, Neta ja Fine5 tantsijate vahel on loonud kultuuridevahelise dialoogi, milles oluline roll nii tantsijate tekstil, häälel kui ka kehalisel kohalolekul. „Generatsioonid” uurib perekondlike struktuuride poolt talletatud isiklikku ja sotsiaalset mälu läbi võimaluse mäletada ja unustada, ja küsib –  kas mäletamine on meie endi valik?

Fine Tantsuteater

Foto: Merje Rääbis

Esietenduvas lavastuses otsitakse tõlgendusi tekstilistele ja füüsilistele traditsioonidele (võitluskunstid, popmuusika, folkloorne pärand jne), et üles leida uue kultuuri ja traditsiooni leppimise potentsiaal. Süvenedes vägivalla ja pehmuse küsimustesse perekonna kontekstis, lammutatakse ja taasavastatakse isiklikud ja kollektiivsed narratiivid, mis lõppkokkuvõttes on taaskomponeeritud lavastuseks.

“Generatsioonides” on laval tantsijate erinevad põlvkonnad, rahvused ja sotsiaalsed kogukonnad. Osa alustas oma tantsijateed pärast Eesti taasiseseisvumist ja mõned lavalolijatest lõpetasid tantsukunsti õpingud alles sel aastal. See on kokkusaamine vabakutselise tantsu alustajate ja uue generatsiooni vahel, lugu elutunnetusest, kogemustest ja mälust.

Ainult esietendusel, 22.septembril, on lisaks “Generatsioonide” esietendusele vaatajatel võimalus näha ka Iisraeli koreograafide lavastust “Cut. Loose”. See Marini/Weineri koostöös  2016.aastal loodud lavastus on auhinnatud Israel Festival Award auhinnaga ning the Stage Language Award of Israeli Fringe awards 2017 auhinnaga ja seda on esitatud mitmetel Euroopa lavadel. Netta Weiner on samuti tuntud kui poeet, muusik ja näitleja.

Tantsijad: Dmitri Kruus, Simo Kruusement, Olga Privis, Helen Reitsnik, Katre Sabbal, Allar Valge, Aneta Varts

Lavastajad-koreograafid: Stav Marin ja Neta Weiner (Iisreal, MSDH Jerusalem Dance House)

Kunstnik: Liina Tepand

Produtsent: Ingrid Jasmin, Fine5 Tantsuteater

Esietendus: 22. september 2018 kl19.00 Teatris No99

Etendused 23.september, 9.oktoober, 10.oktoober, 11.oktoober 2018 19.00

Piletid: Piletimaailm.com

Lisa kommentaar