Filmiõhtu

Antoniuse moeetenduste eel toimuvad moeseminarid. Sel kolmapäeval, 6. mail kell 19 saab kinokeskuses Cinamon vaadata suurepärast, 2014. aastal valminud Prantsuse biograafilist draamat „Saint Laurent”. Filmi juhatab sisse paljude eesti moekunstnike muusa Kristel Leesmend.

 

1960. aastate lõpus on Yves Saint Laurenti moemaja oma õitsengu tipus, kuid sügavas loomekriisis moelooja elab läbi nii joovastavat edu kui masendavat meeleheidet. Ta otsib inspiratsiooni ning vastuseid teda vaevavatele küsimustele vabameelsetelt seltskonnaüritustelt Pariisis ja Marrakeshis ning Warholi lõuenditelt ja Prousti loomingust. Režissöör Bertrand Bonellol on õnnestunud jutustada mitte ainult maailmakuulsa moelooja lugu, vaid ka luua ajastutruu portree andekast kunstnikust, kes püüdis tabada ilu igas elu hetkes.

Film linastus menukalt ka 18. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivalil ja on Prantsusmaa kandidaat võõrkeelse filmi Oscarile. Režissöör: Bertrand Bonello, osatäitjad: Léa Seydoux, Gaspard Ulliel, Jérémie Renier, Louis Garrel, Amira Casar

Tasku keskus on tänavu 12. juunil toimuva Antoniuse moeetenduse peatoetaja. Lisaks moeseminaridele saab näha ka moeetenduse-teemalist näitust Tasku II korruse aatriumis 31. maist 21. juunini. Soola tänaval avaneb moeetenduse-teemaline vaateaken 11. mail. Järgmine moeseminar toimub Tasku aatriumis 20. mail.

Piletiinfo: https://cinamon.ee/Event/2194/

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar