Euroopa silmapaistvaim moekollektsioon sel suvel Pärnus

Sel suvel avab Pärnu Muuseum koostöös Aleksandr Vassiljevi Fondiga uksed kuurordimaailma, kus üks ajastu järgneb teisele, krinoliin muutub turnüüriks ja turnüür vabaks korsetita riietuseks, pikast ja raskest kleidist saab revolutsiooniline minikleit. Vaatleme neid muutusi läbi erinevate ajastute ja sündmuste: tööstusrevolutsioon, filmikunsti tehnoloogiline areng, ülemaailmne majanduskriis, esimene ja teine maailmasõda ning 1960-ndate seksuaalrevolutsioon. Lisaks on näitusel väljas mõned väga haruldased meeste ja laste kostüümid.

Parn_ supelrand

Pärnu supelrand 1930ndad

Hoolikalt valitud väljapanek koosneb 110 kostüümist, 272 aksessuaarist ja eri ajastute portreedest ning hõlmab perioodi 1850-ndatest 2000-ndateni. Aleksandr Vassiljevi Fondile kuuluv näitus on üks suurimaid omasarnaseid Euroopas ja Aleksandr Vassiljev ise kuulub maailma silmapaistvaimate moekollektsionääride hulka.

Parnu_ suplerand

Foto: Pärnu supelrand 1960ndad

Näituse kuraatori Aleksandra Ehte sõnul esitletakse sellist kollektsiooni  Eestis esmakordselt ja milline koht oleks selleks parem kui pika ajalooga kuurortlinn Pärnu?

Parnu supelrand

Foto: Pärnu supelrand 1930ndad

Näituse raames toimub kogu suve vältel põnevaid kuurordi ja rannamoega seotud õpitubasid, loenguid ja giidituure. Lisaks külastab juulis Pärnut ja kollektsionäär Aleksandr Vassiljev ise.

Näitus on avatud Pärnu Muuseumis 22. juunist kuni 19. septembrini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar