Etnost inspireeritud moekunst

27. jaanuaril toimub Eesti Rahva Muuseumis moeshow “ENNE”, mis tutvustab Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku etnograafilisest pärimusest inspireeritud modernseid kollektsioone. “ENNE” raames toimub Tartus esimest korda ka MoeKunstiKino.

Moeshow ENNE_foto autor Laura Knipsael

Foto: Laura Knipsael

Jaanuarikuu viimasel laupäeval toimub ERM-is moeshow “ENNE“, mis esitleb noorte moekunstnike Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku värskeimat loomingut, etnograafilisest pärimusest inspireeritud modernseid kollektsioone. Tegemist on erakordses atmosfääris toimuva moeetendusega, milles kokku saavad minevik ja tulevik, vana ja uus.

Inspireerituna rahvarõivastest näitavad disainerid neljakümne meetri pikkusel laval värvirohket ja julget loomingut, mis peegeldab neid nii inimese kui ka moekunstnikuna.

Lisaks toob “ENNE” lavale ka eksklusiivse vaheshow, mis ühendab teiste noorte disainerite etno loomingut.

Moeõhtu Eesti Rahva Muuseumis algab Tartus esimest korda toimuva MoeKunstiKino seansiga ja kulmineerub moevideo virtuaalreaalse esitlusega.

Moefilmide festival MoeKunstiKino pakub tartlastele vaatamiseks moedokumentaali “Yves Saint Laurenti visandid”.

Etnograafilise moekunsti ehedate näidetega saab tutvuda ka ERM-i galeriis, kus on avatud näitus „Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi“.

Sissepääs on tasuta.

Moeshow “ENNE” on osa Eesti Vabariik 100 juubeliprogrammist.
Sündmus Facebookis

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar