ERKI Moeshow retrospektiiv

Täna, 5. mail avaneb Tallinna Kaubamaja Estonia pst poolsetel vaateakendel  esimene moe-show ajalugu tutvustav retrospektiiv „ERKI Moeshow 1982-2017“.

ERKI 1984 Anu Hindi kollektsioon “Must valge”

Näitusele on kokku kogutud kõige põnevamad, üllatavamad ja eripärasemad esemed, mis ERKI Moeshow lavadelt 30 aasta jooksul läbi käinud on. Rariteetsematest paladest on väljas näiteks Jaanus Orgussaare, Anu Lensmendi,  Vassilissa, Ruta Tepi ja HULA ammunägemata looming. Noorematest tegijatest tasub aga üle vaadata Hanna Haringu ja Kristel Kuslapuu kultustööd. Lisaks kaadreid lavatagusest, kus modellidena astuvad üles nii Ivo Nikkolo kui Anni Arro. Teleris kuvatakse 24 tunni jagu kordumatuid ülesvõtteid lavadelt, seega kohal tasub olla ööpäevaringselt!

1982. aastal alguse saanud moekunsti tudengite moeetendus ERKI Moeshow on 35 aasta jooksul hullutanud mitme põlvkonna moefänne. Kool, kust üritus alguse sai, praegune Eesti Kunstiakadeemia, on vahepeal mitu korda nime vahetanud, kuid esialgne ERKI – Eesti Riiklik Kunstiinstituut – elab edasi moe-showna. Moed, mis aastate eest kunstiinstituudi amatöörlaval rokkisid, tunduvad taas coolid, sest moespiraal väänleb üha peadpööritavama kiirusega.

ERKI 1985 Anu Hindi kollektsioon “Küüned ja kihvad”

Näitus on sissejuhatuseks 27. mail 30. juubelit tähistvale ERKi Moeshow´le, millele järgneb 28.mail rahvusvaheliste esinejatega moetööstuse konverents  ja antakse välja ERKI Moeshow 30 raamat.

Retrospektiiv täieneb 29.mail ERKIl legendaarseks saanud disainerite spetsiaalselt juubelishow´ks loodud erikomplektidega, mis pannakse välja Tallinna Kaubamaja Naistemaailma. Ekspositisoon jääb avatuks kuni 13. juunini.

„On hea meel, et Kaubamaja saab nii erilise näituse esitlemisel abiks olla ja tuntud disainerite aastatetagused tööd vaatajateni tuua,“ rääkis Kaubamaja ASi turundusdirektor Britta Ratas. „Meie vaateaknad on aegade algusest olnud väga populaarsed ning meelitanud kohale paljud huvilised lähedalt ja kaugelt. Nii saavad näitusest osa võimalikult paljud inimesed, see teeb ka meile suurt rõõmu,“ lisas Ratas.

Näituse autorite meeskonda kuuluvad Eesti Kunstiakadeemia tudengid Aleksandre Valetto, Sidney Lepp, Kristel Akerman, Epp Voolma, Eliise Proos, Hanna Saagpakk ja moeentusiastid Mattis Rump ning Marilin Assafrei, juhendajateks Marit Ahven ja Piret Puppart.

„ERKI Moeshow 1982-2017“ näitust toetavad Tallinna Kaubamaja, Eesti Kunstiakadeemia ja Aatrium Sisustuskaubamaja.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar