Eriline kodu, anna ennast üles!

Jazzkaar võõrustab sel kevadel taaskord publikut õdusate kodukontsertidega. Unikaalne formaat toob armastatud muusikud mõneks tunniks esinema lahkete inimeste kodudesse avardades piire artisti ja publiku vahel. Kui arvad, et just Sinu elutuba, köök või garaaž võiks sel kevadel tervitada kordumatut muusikasündmust, siis anna sellest teada 6. märtsini. Esinemised kuulutatakse välja aprilli alguses.

Kaili Kinnon Marko Kivimäe_

Kaili Kinnon. Foto: Marko Kivimäe

Jazzifestivali kodukontsertide traditsioon sai alguse 2015. aastal, mil erinevate perede köökides astus üles Soome trummar ja löökpillimängija Tatu Rönkkö. Kuna ebatavalist formaati saatis suur menu, siis toimuvad hubased esinemised sellel aastal juba kuuendat korda. Eelmisel kevadel käisid muusikute ja kuulajate vahelisi barjääre lõhkumas muusikud Anna Kaneelina, Joel Remmel Trio, Kaili Kinnon, Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand, Liina Saar ning MaiGroup.

Anna Kaneelina Daire Kaup

Anna Kaneelina. Foto Daire Kaup

“Mul on tunne, et kodukontsertide tunnussõnaks võiks olla loomulikkus. Vahetu side muusika, muusiku ning kuulaja vahel. Kui keegi avab Sulle enda koduukse, siis see on juba iseenesest märk tõelisest lahkusest ning selle märgi all musitseerida on eriline tunne. Me kõik vajame aktsepteerimist just sellisena nagu oleme ning kodukontserdi formaadis on see turvaline ja soe ruum justkui ette loodud,” tutvustab ettevõtmise erilisust erinevates kodudes korduvalt musitseerinud lauljanna Anna Kaneelina.

Kandideerimiseks saada oma kontaktandmed ja vasta lihtsatele küsimustele, miks just Sinu kodu võiks sobida kodulavaks, info esita SIIN.

Joel Remmel Trio Rene Jakobson

Joel Remmel Trio. Foto: Rene Jakobson

Kodusid, mis kandideerivad Jazzkaar 2020 kodukontsertide vastuvõtjaiks, saab pakkuda 6. märtsini. Väga oodatud on eluruumid, kus on olemas hea kõlaga klaver. Lisaks on hea meel jõuda kontsertidega ka Tallinnast kaugemale.

31. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 17.-26. aprillini 2020 üle Eesti tuues lavalaudadele Grammy võitjaid ja nominente, eriprojekti “Antarktika 200” ning palavalt armastatud kodumaised koosseisud. Kultuurisündmuse koduks on juba kuuendat aastat Telliskivi Loomelinnak. Lisaks Vaba Lava saalile võõrustab publikut fotokunstikeskuse Fotografiska Tallinna kontserdiruum, millest saab festivali ajaks Jazzkaare väike lava. Tutvu kava ja artistidega kodulehel. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Kohtume Jazzkaarel!

Vaata videot eelmise aasta Liina Saare kodukontserdist
https://etv2.err.ee/1013389/kodused-kontserdid-liina-saar

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar