Erakordne juubelisündmus

Baltikumi olulisim noorte moeloojate konkurss ERKI Moeshow tähistab oma 30. juubelit ning on ambitsioonikam ja mitmekülgsem kui iial varem.

5Laima

Constructionism, kollektsiooni autor Laima Jurca

Tänavune 30. juubelisündmus on erakordne ka seetõttu, et astub moe-show raamidest välja. Baltika moelaval toimub moetööstuse toimemehhanisme uuriv konverents, Kaubamaja vaateakendelt saab nautida ERKI Moeshow retrospektiivnäitust, juubeli puhul ilmub kataloog, mis teeb tagasivaate ERKI Moeshow ajalukku ning toimub järelpidu, mille ambitsioon on saada sama legendaarseks kui kunagised ERKI peod.

Lisaks moekonkursi finaaletendusele leiab 27. mail aset eri-show, mille raames ERKI’st välja kasvanud disainerid loovad spetsiaalselt ERKI juubeli jaoks ühe eseme. Teiste seas on oma tuleku kinnitanud Anu Samarüütel, Katrin Kuldma, Aldo Järvsoo, Tanel Veenre, Liisi Eesmaa ja Andro Kööp.

Baltika Moelaval toimub 28. mail esmakordselt rahvusvaheliste esinejatega konverents, kus käsitletakse nii moetööstuse erinevaid tahke kui uuritakse ka innovatsiooni moedisainis.

Tallinna Kaubamaja vaateakendel näha ERKI Moeshow ajalugu tutvustavat retrospektiivnäitust kuhu on kokku kogutud kõige põnevamad, üllatavamad ja eripärasemad esemed, mis ERKI Moeshow lavadelt 30 aasta jooksul läbi käinud. Retrospektiiv täieneb 29. mail spetsiaalselt juubelietenduseks loodud erikomplektidega. Näitus jääb avatuks 13. juunini.

ERKI Moeshow ajaloo tutvustamisega tegeleb ka kataloog, mis peale värvikate tekstide koosneb pildimaterjalist ja intervjuudest sündmusega seotud inimestega. Raamat teeb sissevaate kõikidesse toimunud moe-show’desse ning annab edasi ERKI Moeshow epohhiloovat mõju.

Aastakümnetega on ERKI Moeshow saanud järjest tugevama rahvusvahelise mõõtme – sel aastal on 20 kollektsioonist 5 väljastpoolt Eestit ning esmakordselt on konkursil rahvusvaheline žürii.

ERKI Moeshow 2017 piletid on müügil piletimüügikeskkonnas Ticketer.

 

Lisa kommentaar