Elu muutev teekond

Reis Rooma pole olnud kunagi nii ahvatlev kui nüüd. Nimelt võib Roomast leida lisaks kohalikule kultuurile ka loomingut Ameerika kõige kuulsamalt pop-fotokunstnikult David LaChapelleʼlt, kelle teoseid iseloomustab kaos, kirev erootika ja sürrealism. 

chapelle2

Foto: LaChapelle

Ühendriikidest pärit kurikuulsa fotograafi David LaChapelleʼi kunstilise teekonna suurim keerdkäik sai alguse just Itaaliast. Aastal 2006 külastas David Sixtuse kabelit ning oli sealsest kunstiloomingust ääretult lummatud. Michelangelo laemaaling oli aga niivõrd inspireeriv, et tekitas Davidis soovi luua midagi täiesti uut. Kui enne Itaaliasse minekut oli David oma teoseid avalikustanud ainult moeajakirjades ja raamatutes, siis pärast reisi sai temast tõsimeelne pop-kunstnik ‒ kunstnik, kes soovib näidata oma teoseid nii laiale vaatajaskonnale kui võimalik ning samas publikut emotsionaalselt šokeerida.

Nüüd saab aga Roomas näha David LaChapelleʼi loomingule pühendatud näitust „Dopo il Diluvioˮ, mille põhitähelepanu on koondunud just nendele Davidi teostele, mis on loodud pärast pöördelist reisi Itaaliasse. Sellesse aega jääb Davidi monumentaalne loomingute seeria „The Deluge”, mis jutustab tema jaoks pöördelisest 2006. aastast, kuhu mahtusid nii Sixtuse kabelist saadud uus energia kui ka rännakud, mis viisid Vaikses ookeanis asuvale troopilisele ja metsikule saarele. David on ise oma teekonna kokku võtnud tõdemusega, et ta sai öelda maailmale kõik, mida soovis.

chapelle

Foto: LaChapelle

Põnevad teosed, mis sel eraldatud saarel loodi, ei ole ainsad, mida näitusel vaadata tasub. Väljapanekul on tutvumiseks ka näiteks audiovisuaalsed klipid sellest, kuidas teosed valmisid ning kuidas näha loodut läbi müstilise, kuid inspireeriva kunstniku silmade.

Soovitame kõigil, kel vähegi võimalik, maailma ühe kõige kuulsama ja hinnatuma fotograafi meistriteoseid vaatama minna.

Näitus „Dopo il Diluvio” on avatud kuni 13. septembrini.

Täpsema info ning piletid leiad siit.

Lisa kommentaar