Elada mitmuses

Veel kuni 9. veebruarini saab Fotomuuseumis näha fotograaf Birgit Püve projektist „Elada mitmuses / Double Matters“ pärit kaksikute ja kolmikute fotosid.

Foto_Birgit_Püve_ja_kirjastus_Hea_Lugu

Foto: Birgit Püve, kirjastus Hea lugu

Näitusetööd on tuttavad 2013. aastal välja antud raamatust „Elada mitmuses“ (kirjastus Hea Lugu). Esimest korda Eestis uuris autor projekti raames mitmike fenomeni siinses fotograafias sellises mahus – üles pildistati 82 kaksikut ja kolmikut üle Eesti. Intiimses galeriis saab näitusetöödena näha neist pooli.

Identseid mitmikke jäädvustavad fotod pakuvad ebatavalist perspektiivi modellidele, kes end lõputult peegeldavad, samas ärgitavad need vaatajat ka sisemisele monoloogile. Projekt uurib unikaalsuse mõistet ning tähendust ajal, mis väärtustab individualismi, ning analüüsib teise enda, copy of me mõistet.

Visuaalne uurimus „Elada mitmuses / Double Matters“ on pälvinud juba tähelepanu ja tunnustust nii Eestis kui ka välismaal. 2014. aasta novembris valiti töö nimega „Braian ja Ryan“ Londoni National Portrait Gallery poolt korraldataval konkursil The Taylor Wessing Photographic Portrait Prize’il 4193 töö seast 3. kohale. Samal aastal võitis seeria Eesti aasta pressifotode konkursil esimese koha portreede kategoorias.

Birgit Püve (s 1978) on Eesti fotograaf, kes elab ja töötab Tallinnas. Tema töid on auhinnatud rahvusvaheliselt ning näidatud näitustel Prantsusmaal, Saksamaal, USAs, Austrias, Suurbritannias, Venemaal ja mujal.

Tema töid on avaldatud väljaannetes nagu The Washington Post, The Guardian, Ryanair Magazine, Der Spiegel, The Sunday Times Magazine, Newsweek Polska jne.

Kohapeal on võimalik osta raamatut „Elada mitmuses“.

www.birgitpuve.co

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar