Ekstravagantne näitus

Alates kolmapäevast, 19. augustist on Luxton boutique’is avatud ekstravagantne pesunäitus „Pesumood. La Perla ja Patricia of Finlandi ajalooline pesunäitus”.

la-perla-black-teddy-ss-1992-ph-nadir1

Foto: La Perla, 1992

Tegemist on armastatud tootemarkide La Perla ning Patricia of Finlandi pika ajaloo tutvustamisele keskenduva näitusega. La Perla on Itaalia pesubränd, mille rajas 1954. aastal Itaalias Bolognas Ada Masotti. Soome pesubränd Patricia of Finland loodi 1912. aastal Helsingis, algselt kandis bränd selle asutaja Julia Sjöblomi järgi nime Sjöblom.

LA PERLA LINGERIE COLL. FW 1968 - PH. STUDIO MARTELLI

Foto: La Perla,1968

Väljapanek koosneb 40 pesukomplektist, mis on pärit eri kümnenditest. Vanim komplekt on aastast 1912. Väljapaneku tarbeks on kokku kogutud mitmeid raamatuid, fotosid ning reklaamplakateid, mis illustreerivad ilmekalt pesumoe arengut, mida mõjutasid nii kultuur kui ka sõjad. Näitusel eksponeeritakse ka 20. algusest pärit õmbusmasinaid, millel pesu valmistati.

photo-by-rizzoli-la-perla-lingerie-desire-1966-photo-studio-martelli

Foto: Studio Martelli, 1966

Pesuajalugu on pikk ning sellesse mahub nii helgeid kui ka raskeid aegu. Alguses oli pesu mõeldud vaid aristokraatidele, alles hiljem võtsid pesu kasutusele madalamad klassid. Pesust sai 20. sajandil toimunud protestides vabaduse manifest, mil võrdõiguslikkuse soovi sümboliseeris rinnahoidjate põletamine. Lummus pesu vastu aga ei lõppenud, sest peagi sai pesu vaadata kõikidel moelavadel. Kui alguses võis pesu näha ainult üleriiete alt välja piilumas, siis hiljem oli pesu juba rõivamoe siluettide suunajaks. Ajal, mil ilukirurge austatakse kui skulptoreid, on vahe pesu ning rõivaste vahel hägune. Korsette ja pesu kantakse mitte ainult riiete all, vaid ka peal. Rinnahoidjatest on saanud aga trofee, mida ei
varjata. See tendents sai alguse juba 1950ndatel, mil pesukollektsioonid ning ready-to-wear rõivakollektsioonidel oli kohati raske vahet teha. Väga populaarne oli pesuelementide kasutamine rõivastuses ka 80ndatel ning viimase paari aasta jooksul on saanud sellest uuesti trend.

LA PERLA BEACHWEAR COLL. SS 1967 - PH. STUDIO MARTELLI 2

Foto: La Perla, 1967

Näitust „Pesumood. La Perla ja Patricia of Finlandi ajalooline pesunäitus” saab Luxton boutique’is, mis asub aadressil Pärnu mnt 27, näha 9. septembrini 2015.

Luxton boutique on avatud esmaspäevast reedeni kell 11.00-19.00 ning laupäeviti 11.00-17.00.

Lisa kommentaar