Ehtepiknikule loomaluust ehteid valmistama

Keset suvelõhna 9. juulil on taas võimalus nautida kaunist Viljandimaad ja naiste seltskonda. Juba kuuendat korda oodatakse kõiki „Ehtepiknikule“ Koordi tallu, Kibekülla Viljandimaal, kus disainer Monika Hint õpetab valmistama loomade luust moekaid ehteid.

Pressifoto_syndmuse korraldajad

Fotol ehtepikniku korraldajad

Väljasõidu osa sisustavad sel korral osalejad ise, keda oodatakse kaasa võtma ehted, mida ollakse valmis koha peal vahetama, ostma ja müüma. Traditsiooniliselt ei puudu ka pisuke piknik suviste ampsude ja märjukesega Pihlamäe Peenrabaarilt.

Ehtekunstnik Monika Hindi imeaias on uudistamist nii taime- kui loodushuvilisele ning neilegi, kes soovivad näha igapäevaelu korraldust, kus miskit ei jää üle ega lähe raisku. Põlises Koordikambris leiab aset ehete meisterdamise õpituba „Luumaterjal – iidne ja inspireeriv“. Meister Monika Hint jagab vihjeid, mis ees ootamas on: „Ehete materjalina kasutame kohalikelt jahimeestelt ning väiketalunikelt kogutud põdra- ja lambaluid. Keegi ei pea muretsema, need on kenasti puhastatud ja ette valmistatud. On imeline kui kaunis võib luumaterjal olla – nagu valge pärl.“

Üks korraldajatest, Heldi Ruiso meenutab Viie naise täika head tava: „Kõik, kellel on soov taas üht tükikest kaunist Viljandist avastada või osaleda lihtsalt vaatlejana, on samuti teretulnud. Sündmus on loodud nii nobenäppudele kui seltskonnaarmastajatele.“

Buss „Ehtepiknikule“ väljub 9. juulil kell 16:30 Viljandi Vana Veetorni juurest, Johan Laidoneri plats 5c, Viljandi linn. Vihmase ilma korral nauditakse pikniku Koordikambri õdusa katuse all. Buss toob tagasi kell 21.00. Väljasõidu osaluspanuseks on 10 eurot. Tasumine toimub sularahas ja kohapeal. Kohtade arv on piiratud. Registreerimine toimub 6. juulini e-maili teel gea@geamelin.ee.

Lisa kommentaar