Ehtekunstnikud tähistavad Eesti juubelit erikollektsiooniga

Vaid ühel päeval, 20. veebruaril, näeb Viru Keskuse aatriumis Eestimaa sünnipäevale pühendatud pidulikku erikollektsiooni, mille on ehtekunsti vorminud armastatud ehtedisainerid ja –brändid Tanel Veenre, Birgit Skolimowski, Lummus, New Vintage by Kriss, Soma, Hyrv, Wooch ja Aegaon. Ainulaadne sündmus toimub Goldtime juveelikaupluse ja Viru Keskuse koostööna.

„Meil on tohutult vedanud oma trikoloori värvidega – must ja valge on ju puhas klassika, sinine annab taevaliku puudutuse. Kuna ma tõesti armastan mängida värvidega, siis olen tänulik Eesti valgusele – see on täiesti perfektne, et näha nii kontraste kui ka pooltoone. Meie varjud ei ole küll nii tumedad kui lõunamaades, kuid tänu sellele poolpimedale ajale on me silmad teritatud nägemaks tuhandet halli varjundit,” kommenteeris loodud erikollektsiooni ka rahvusvaheliselt laia tuntust kogunud ehtekunstnik Tanel Veenre.

 

Veenre18

 

Ehtebrändi New Vintage by Kriss juubeli auks loodud ehtesari propageerib eesti keelt ja selle omapära.  Emakeelsed inspireerivad sõnad nagu näiteks „ARMASTUS“, „ELU ON ÄGE“, „KÕIK ON VÕIMALIK“ ja „100% EESTLANE“ annavad kandjale igati positiivse meeleolu, nagu ka Eesti metsale pühendatud erikollektsioon „MINE METSA“. “See on ood meie loodusele ning samas väga oluline meeldetuletus, et meil on Eestis veel õnn nautida puhast loodust ja kõike seal leiduvat vabal ning harjumuslikul moel,” lisab brändi looja Kriss Eglite.

minemetsa-nvbyk2

Foto: Riina Varol

Ehtekunstnik Birgit Skolimowski esitleb populaarset puzzle-seeriat samuti isamaalistes toonides. “Põhirõhk minu sini-must-valgetes puzzledes on sinistel toonidel ning pidupäeva kollektsiooni teeb eriliseks komplekt, kuhu kuuluvad eri suurusega kõrvarõngad, mida saab mitmel erineval viisil omavahel kombineerida, “ kirjeldas loodut Skolimowski.

EestiEhe_birgit

 

Lummuse disainerite sõnul on nende kollektsioon hõbedane pühendus Eesti vabadusele. “Kollektsioon lähtub Eesti ametlikust juubelilogost, rääkides läbi oma vaatenurga meie riigi saja-aastase kujunemisloo. Usume, et loodu saab olema lahutamatuks osaks Eesti Vabariigi aastasaja pidustustest,” räägivad Lummuse disainerid.

EestiEhe

 

Noore disaineri ehtebränd HYRV  üllatab meid  aga täiesti uue kollektsiooniga „FREEDOME“, mis on inspireeritud Riho Kulla  skulptuurist „Enne Vihma“ (1971). „Piduliku sündmuse auks oleme loonud  kollektsiooni, milles pääsevad  valla tuhanded pääsukesed ning lendavad vabaduse ja õnne poole,“ räägib autor Kateryna Pishon.

Piduliku erikollektsiooni esitlus sünnib koostöös Goldtime juveelikaupluse ja Viru Keskusega. Sündmusel on esindatud ka SOMA populaarsed ehted ja kellabrändide WOOCH ning AEGAON paljuski seninägematud tooted. “Meie kodumaa sünnipäev on taas imepärane võimalus tuua fookusesse meie enda ainulaadne ehtedisain. Mis võiks olla parem kingitus iseendale kui üks armastusega valminud Eesti disainerehe, mis jääb alati meenutama seda väga erilist juubeliaastat,” rääkis Goldtime ostujuht Aveli Kippari lisades, et erisündmus pole siiski vaid ood juubeliaastale vaid pühendus eestlusele, kohalikule ehtekunstile ja iseendaks olemise tähistamisele tervikuna.

Ehtedisaini üritus “Eesti Ehe” toimub teisipäeval, 20. veebruaril kella 12.00 – 21.00 Viru Keskuse aatriumis. Valminud kollektsioone kommenteerivad disainerid ise ning loodut on võimalik ka kaasa osta.

Lisa kommentaar