Ehtekunstnik Anneli Tammik avab näituse

Sel neljapäeval, 9. veebruaril kell 18.00 avatakse HOP galeriis ehtekunstnik Anneli Tammiku näitus „Nix Flores“.

Anneli Tammik NIX FLORES

Foto: Taavi Luhamaa

„Nix Flores“ on 2018 aastal sündinud kahemõõtmelise „Lumelillede“ sarja ruumiline versioon. Suurendatud „Nix Flores“ on saanud hoogu tänu Anneli Tammiku Kuldse Nõelakoja 2022 nominatsioonile ja laureaadi tiitlile. Auhinnale esitamine innustas kunstnikku mõtlema tavalisest suuremas dimensioonis. Näitusel on väljas kollektsiooni laiendatud ja värvilisem ning kandjasõbralikum versioon. Ehete essentsiks on põhjamaine kargus ning lume struktuur.

Ehted on üles ehitatud ringile ja korduvusele, mis on sümmeetria üks peamisi omadusi looduses ja lume struktuuris. Loodus varieerib oma tüüpilisi mustreid ja kohandab neid keskkonna vajadustega, püüdes saavutada maksimaalset efekti minimaalse pingutusega. Looduse ilu on oma olemuselt funktsionaalne ja suhteline kuid dekoratiivne. Mustrite märkamine on inimintellekti komponent. Lisades kahemõõtmelise mustrile kolmanda dimensiooni muutub üldpilt täielikult, jättes alles lumele omase struktuuri ja sära ehetes. 3D printimine annab võimalusi mida pole varem olnud. Avanevad uued tehnoloogiaimed. Ime, nagu lumelill isegi on. Suuremõõtmelised modellidega fotod annavad aimu ehetest nende orgaanilises keskkonnas, eksponeerituna inimesel.

Anneli Tammik elab ja töötab vabakutselise kunstnikuna Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias ehtekunsti eriala bakalaureuse kraadiga ja omandanud Tallinna Ülikoolis magistrikraadi kunstiteaduses. Ta on osalenud enam kui kolmekümnel näitusel, neist 6 on olnud isikunäitused. Anneli Tammik on 2022 aasta Kuldse Nõelakoja auhinna lureaat. Tema töid on tunnustatud Eesti Metallikunstnike Liidu Ede Kurreli nimelise preemiaga (2004) ja Eesti Kullaliidu konkursil „Parim ehe 99“. Oma igas kollektsioonis armastab Tammik eksperimenteerida uute tehnoloogiatega ja katsetada materjalide piire.

Fotograaf: Taavi Luhamaa,
Stilist: Merit Boeijkens
Jumestus: Helga Aliis Saarlen,
Modellid; Ama Gloria ja Greeta Rei.

Lisa kommentaar