Ehtekunsti tulevikutalendid

Alates 22. maist on Viru Keskuse aatriumis avatud Goldtime juveelikaupluste keti ning Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala III kursuse tudengite ainulaadse koostööprojektina sündinud ehtenäitus PILK, kus oma töid esitlevad kümme noort Eesti ehtekunstitalenti.

Lotta Koov_kaelakeed_silikoon ja tekstiil

Lotte Koov kaelaehted, mis valmistatud silikoonist ja tekstiilist

“Projekt sai alguse soovist aidata noortel tulla kooliseinte vahelt välja, anda neile võimalus oma loomingut tutvustada ning seeläbi edasi areneda. Projektis osalevad EKA ehtekunsti eriala tudengid, kellele andsime ülesande luua kursusetöö raames ehtekollektsioonid, mis annaksid uudses võtmes edasi Eesti ehte sõnumit. Tööd taanduvad sellele, kuidas keegi noortest loojatest näeb meie maad ja kultuuri ehte vormis – midagi, millest võib lõpuks saada väärikas kingitus nii turistile kui ka Eestit väisavatele külalistele,” rääkisid idee algatajad Goldtime’i ostujuhid Aveli Kippari ja Kristiina Kõllo.

Mariliis Hopp_kõrvarõngad_hõbe

Mariliis Hopp kõrvarõngad

Noorte kunstnike pilk on kodumaise ehte essentsi otsides olnud suunatud Eesti loodusele, kultuurile ja folkloorile. Või ka lihtsalt aknast välja. Märgatu ja iseloomulik on oma kuju leidnud metallis ja puidus, plastikus ja puuseenes. Tulemuseks on nii kantavamad kui kunstipärasemad ehtemaailmad, mis koos moodustavad võluva terviku.

Reeli Lüütsepp_kaelakee_puit ja tekstiil

Reeli Lüütsepp kaelakee

“Kursus andis võimaluse tegeleda seriaalsuse mõistega ehtes. Erinevalt koostööprojektidest, kus üks osapool on tellija osas, ei ole Goldtime seadnud eesmärgiks kommertstingimustele vastavate esemete loomist. Üleskutse oli pigem esitatud soovina tulla välja ehetega, milles kajastuks Eestile (ainu)omane. Kursuse jooksul tegeleti eelkõige idee lahtimõtestamisega, materjaliotsingute ja -katsetustega, tavapärastele tiražeerimist võimaldavatele tehnoloogiatele alternatiivide leidmisega,” selgitas Piret Hirve, EKA õppejõud ning kursuse üks juhendajatest.

Näitusel teevad kaasa ehtekunstnikud Mariliis Hopp, Lotta Koov, Sille Luiga, Rauno Paju, Kairi Sirendi, Iris Krantsiveer, Reeli Lüütsep, Jaan Škerin, Agnes Veski ja Helina Risti. Tudengite töid on juhendanud Piret Hirv ja Eve Margus-Villems. Ehtekunstinäitus PILK on avatud Viru Keskuse aatriumis nädala vältel 22.05 – 28.05 iga päev kella 9.00-21.00.

Lisa kommentaar