Ehedad killud

Laupäeval, 15. detsembril toimub ETDMis näitustest inspireeritud killuteemaline töötuba kui kella  12.00–14.00 saab valmistada ehtekunstnik Darja Popolitova juhendamisel vanadest keraamilistest kildudest uued omanäolised jõuluehted!

killud

Vahel on mõnest armsast ja olulisest asjast säilinud vaid kild, fragment, mis on erilise laengu ja suure emotsionaalse väärtusega. Vahel on fragment äärmiselt kõnekas ka ajaloolisest aspektist.

Inspiratsiooni saab koguda kahelt ETDMis avatud näituselt, mis kildude teemaga tihedalt seotud. Trepigaleriis näeb 18. sajandil tegutsenud Põltsamaa portselanimanufaktuuri väärtuslikke fragmente ning esimesel korrusel saab süveneda keraamik Anu Rank-Soansi loomingusse, kes on savikillu temaatikaga põhjalikumalt tegelenud oma 1990. aastate töödes. Adamson-Ericu muuseumis 1995. aastal toimunud isikunäituse “Kild” jaoks valminud teostes “Valge linn” ja “Madalam kui muru” on Rank-Soans kasutanud Tallinna Ehituskeraamika Tehase tööstusjääke, mis enne prügimäele jõudmist oma vormi ja iluga kunstnikku kõnetasid.

Olete oodatud muuseumisse ja töötuppa!

Töötoas on olemas kõik vajalikud materjalid, kuid võite kaasa võtta ka oma erilised ja tähendusrikkad killud, mida eheteks vormistada.

Lisa kommentaar