Eetika ja säästlikkus disainis

Tänu oma leppimatule suhtumisele jäätmetesse on Katcha Bilek olnud ökodisaini ja ökomoe eesrinnas juba ammu enne vastava terminoloogia väljakujunemist. Pärast huvitavat, aga lihtsat elu (reisides ja elades 1960ndate tuletõrjeautos, mille ta ise selleks tarbeks ümber ehitas) otsustas Katcha 2008. aastal paikseks jääda, et luua pere ja alustada keskkonnasäästlike moeaksessuaaride äri. Tänaseks on mõlemad Katcha eesmärgid täidetud. Ta on omal alal tunnustatud disainer ja kasutab oma tuntust mitte üksnes kaunite disainide loomiseks, vaid ka moemaailma sotsiaal- ja keskkonnaprobleemide lahendamiseks.

kat at work

Foto: Erakogu

„Olen disainer ja distsipliinide vaheline skulptor, kes paneb rõhku säästlikkusele, taaskasutamisele ja keskkonnale. Tegelen oma töö kaudu kolme meie ajale iseloomuliku eluliselt tähtsa ja omavahel seotud teemaga, milleks on tarbimine, tootmine ja jäätmed. Äravisatud tööstusjäätmete kasutamisega saan kapitalistlikku tootmiskultuuri koomilises võtmes kommenteerida ja samas ennetan sellega jäätmete prügilasse ladestamist. Tööstuslikud jäätmed on maailmas ühed suurimaid keskkonnaprobleeme tekitavad jäätmed ja mina aitan oma tööga sellele tähelepanu juhtida. Tegeledes keskkonna- ja sotsiaalsete küsimustega, keskendun kunstniku ja disainerina sellele, et mõjutada olukorda paremuse poole,” kommenteerib Katcha.

Katcha Bilek

 

Pühapäeval, 19. märtsil kell 14 ootab aga Katcha Bileki kõiki huvilisi Kultuurikatla puupakusaali, et rääkida ökomoest, eetikast ning säästlikkusest. Ettekanne toimub inglise keeles ning sissepääs on tasuta.  Leia inspiratsiooni Katcha Bileki töödest ja kogemusest https://katchabilek.com/

Üritus Facebookis.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar