Eesti Moekunstnike Ühenduse aastanäitus

Hobusepea galeriis avatud Eesti Moekunstnike Ühenduse aastanäitus “Juurte juurest” väärtustab pärandit ja järjepidevust.

KatreArulaDisain_ModellAgnes_LiinaLaurikainenFoto

Fotod: Liina Laurikainen

Näitusel “Juurte juurest” kohtub endisaegne rõivakultuur tänapäevase moedisainiga. Uudsete töövõtete ja moodsate lahenduste kaudu väljendavad moekunstnikud lugupidamist oma päritolu, eelnevate põlvkondade iluideaalide ja meid ühendava järjepidevuse vastu.

Loomeprotsessi aluseks on kunstnikke enim mõjutanud lähisugulase rõivas või tarbeese, millest on inspireeritud tänapäevane teos. Lähtekohaks on lapsepõlves kunstnikele mõju avaldanud inimeste tegevus, rituaalid ja riietus – mis meid ühendab või eristab neist mälestuste kandjast? Armsaks saanud vanu fotosid, kirju, tarbeesemeid, mis on autoritel südame põksuma pannud, pakuvad näitusel osalejad vaatamiseks ka publikule. Nii on vaatajalgi võimalus testida nö oma geenikoodi tugevust ja juurelda juurtest sirgumise paratamatuse üle. Rõivamudelite juures saab tutvuda seletava kirjelduse ning autori ja teda inspireerinud lähisugulase portreega.

KatreArualDisain_ModellAgnesMaeLiinaLaurikainenFOto

 

Näitusel osalevad: Ainikki Eiskop, Anu Hint, Anu Ling, Anne Metsis, Astri Müül, Diana Denissova, Eve Tiidolepp, Ilona Tamm, Joan Hint, Kai Saar, Katre Arula, Kärt Karjatse, Küllike Tuvikene, Külli Kerttu Siplane, Liivika Põvat-Straus, Merle Lõhmus, Piret Kuresaar, Thea Pilvet Martinson, Tiia Orgna.

Lisa kommentaar