Eesti moe festival

5.-10. juunini toimub Tartus uus moehuviliste elustiilifestival EFF (lühend inglisekeelsest nimest Estonian Fashion Festival), mis ühendab kolm Lõuna-Eesti suurimat moeetendust – Antoniuse moeetendus, Mood-Performance-Tants ja OmaMood – ning liidab neile linnatäie moodsaid ettevõtmisi. Moega seotud ajaviidet jagub Tartus kõigile: toimub moeturg, vaadata saab MoeKunstiKino, nautida näitusi ja öelda sõna sekka temaatilistel aruteludel. Tegevust täis päevasid jäävad lõpetama meeleolukad peod.

EFFi etendustele oodatakse kandideerima kõiki oma loometee alguses olevaid disanereid, kes soovivad oma loominguga laiema publiku ette astuda ning jõuda ka rahvusvahelise tuntuseni. Moeetenduste reglementidega tutvuda ja registreeruda saab kuni 19. märtsini aadressil www.fashionfestival.ee

Tartu Kõrgema Kunstikooli moeetenduste seeria Mood-Performance-Tants (MPT) tähistab sel aastal juubelit, lavastus toimub juba 20. korda! Ainulaadne moeetendus ühendab kunstipärase moe, tantsu ja performance’i dekoratsioonide ning muusikalise taustaga. Juubelipidustusteks tullakse esmakordselt lavastusega tagasi sinna, kust üritus ise ja loominguliselt moekad ideed alguse saavad – etendus toimub Tartu Kõrgema Kunstikooli õuel.

mpt_DSC_0194.jpg

Foto: Signe Milkov

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia algatatud OmaMood toimub sel aastal 6. korda. OmaMood asetab rahvusliku käsitöö elemendid modernsesse rõivakonteksti, rääkides niiviisi iga kord uue, oma moodi loo – sellest ka etenduse pealkiri.

IMG_9031

 

OmaMood sai alguse rahvusliku tekstiili eriala lõpuetendusena, kus esitletakse tekstiilidisaini ja aksessuaare. Nüüdseks koosneb moeetendus nii lõputöödest kui ka avaliku konkursi läbinud autorite kollektsioonidest.

Maris-Savik_AME-17_08-2

Fotol Maris Savik looming

Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatav Antoniuse moeetendus toimub 7. juunil Eesti Rahva Muuseumis ning on üheks olulisemaks noorte moeloojate väljundiks Lõuna-Eestis. Etendus on suunatud kantava moedisaini ehk valmisriiete demonstreerimisele, mida on võimalik skaleerida eri suurustesse ning millel on selge müügipotentsiaal.

Lisa kommentaar