Eesti meister

8. veebruaril avatakse Eesti Ajaloomuuseumis fotonäitus “Eesti meister”, kus saab näha fotosid meistritest, kes teevad veel asju oma kätega ja sellisel tasemel, mille kohta võib julgusega öelda kunst.

Fotod: Heikki Leis

Fotograaf Heikki Leis pildistas projekti tarbeks omal alal andekaid viimased kolm aastat, jälgis meistrite argiaskeldusi ja püüdis kaadrisse nende tööhoos käsi. Tema fotod valmivad viisil, mis väärtustab kaduma kippuvat käsitööoskust – pildistamist filmilindile. Kõrvuti Priit Pärna, Edward von Lõnguse, Tanel Veenre ja teiste juba tuntud kunstnikega jõuavad fotoraamatusse pildiseeriates ka muude elualade tõelised tipud, inimesed, kes hoiavad tänini elus näiteks kellassepa, rätsepa, lihuniku või topisetegija elukutset. Kokku 33 meistrit.

Kindel on see, et nad kõik teevad oma tööd suure amastuse ja pühendumisega ning on oma ala proffesionaalid. Mida aeg edasi, seda enam teevad paljud tööd ära masinad ja arvutid ning selliste kuldsete kätega meistrite tööd muutuvad aina haruldasemaks ja väärivad jäädvustamist ja tutvustamist. Projektist valmis sügisel ka fotoraamat ja näitus, mis on kingituseks Eesti Vabariigi 100ks sünnipäevaks!

Fotonäitus jääb avatuks kuni 14.aprillini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar