Eesti esimene 3D ehtekollektsioon

Eesti armastatud muusikud lõid käed Goldtime ja noorte ettevõtjatega, tuues Eestis esimestena turule 3D prinditud ehtebrändi nimega “Eesti 3D Ehe”.

“Eesti 3D Ehe” sündis koostöös Goldtime, väärismetalli 3D printimisega tegeleva kohaliku startupi- Cloud Factory ning Eesti muusikamaailma paremikuga. Eesti sajandaks juubeliaastaks valminud ehete seast leiab juba Genka, Ivo Linna, Beebilõusta, Terminaatori ja Aropi loomingust inspireeritud ehteid.

Kollektsioonis vastavalt siis artistile ehted nimedega “Legendaarne”, “Aegeipeatu”, “Needtroonidonmo”, “Muinasjutumets”, ja “Metsamees”. Kindlasti lisandub tulevikus teistegi staaride ehteid.

“Jäädvustame ajalukku 100 erakordset ning ainulaadset ehet, mis on loodud koos eestlastele ja eestlusele oluliste inimestega, kes hakkavad justkui ehtekunstnikeks ning loovad EV 100 aasta puhul oma tegemistest ja olemusest inspireeritud  esimese kollektsiooni „MINA OLEN EESTI“, ütleb ettevõtte looja Taavi Kikas.

Pärast mõnusat seltskondlikku viibimist Goldtime juveeli kaupluses viis sündmuse kulg ehtehuvilised industriaalmaastikele, 3D prinditud ehete sünnikohta. Cloud Factory stuudios nägid külalised kuidas töötab üks metalli 3D printer ning kuidas sünnivad innovaatilisel ja täiesti uudsel viisil ehted. Muusikaliselt kostitas külalisi jõulise etteastega Beebilõust, kelle loomingust on inspireeritud “Eesti 3D Ehe” kollektsioonis ehe nimega “Needtroonidonmo”.

“Goldtime on alati väärtustanud noorte ettevõtjate ja loojate ideid ning usume, et ühendades tänapäevased innovaatilised võimalused ning kire ehtemaailma vastu, saavutame me tulemusi, mis on avastamist ja arendamist väärt”, lisasid Goldtime ostujuhid Kristiina Kõllo ja Aveli Kippari

3D printimine ühendab disaini ja tehnoloogia ning võimaldab lühikese ajaga ning vähese manuaalse tööga toota kordades keerukama disainiga ehteid, kui ühegi vormiga võimalik. Cloud Factory kasutab ehete tootmiseks metalli 3D printerit, mis kasvatab ehted ehitusplaadile, lisades sellele kiht kihi haaval pulbri kujul 925 hõbedat, mille laser kokku keevitab.  Tehnoloogia kiirus võimaldab pakkuda tellimuspõhist tootmist ka suures mahus. Cloud Factory on Baltikumis ainuke ning maailmas üks vähestest ettevõtetest, mis 3D prindib väärismetallist ehteid, ilma vorme kasutamata. Ettevõte pakub oma klientidele võimalust ilma igasuguse investeeringuta luua oma isiklik ehtebränd, vastutades nii disainiprotsessi, tootmise, kui ka lõpuks kliendile ostu kätte toimetamise eest.

Esimest 3D ehete kollektsiooniga saab tutvuda Viru Keskuse Goldtime juveelipoes alates 19.novembrist.  Ehted jõuavad ka üsna pea Goldtime veebipoodi.  Lisaks „Eesti 3D Ehe“ kollektsioonis müüdavatele sõrmustele ja ripatsitele, on nii mõnedki artistid juba lubanud, et ka nende personaalsed ehted on peagi saadaval nende isiklikes müügikanalites.

Lisa kommentaar