Eesti disaini kiituseks!

Vabariigi aastapäeva eel mõtiskleme tavapäraselt rohkem oma kodust, maast ja rahvast. Tunneme uhkust eestimaalaste väljapaistvate saavutuste ja oma andekate talentide üle, kelle looming meid inspireerib ning meie elu nauditavamaks, lihtsamaks või esteetilisemaks muudab, majandust ja kultuurielu ergutab ning Eestit maailmas tuntuks teeb.

Disain Vilve Unt_Foto_ Virge Viertek

Foto: Virge Viertek

Eesti Disainerite Liit koostöös Disainiööga on otsustanud 23. veebruari kuulutada disainipäevaks, ehk päevaks, mil tunnustame tublisid ja andekaid disainereid soetades nende loomingut.  Kvaliteetsetest materjalidest nutikad ja kaunid kauakestvad tooted, mis on valmistatud disainerite endi või nende väikefirmade poolt Eestis, annavad emotsionaalse laengu ning eristuvad kindlasti oma väega anonüümsest masstoodangust, mille eetiline päritolu tihti ebaselge on. Olgu iga väiksemgi kodumaise toote ost hooandjaks töökatele disaineritele ja pisitootjatele!

Algatajad loodavad, et Disainipäevast saab tore traditsioon, mil meie inimesed tutvuvad kohalike disainerite loominguga ning meie elukeskkonda väärtustavad aina rohkem Eesti disaintooted.

Disainipäeva raames avatakse pühapäeval, 23. veebruaril Solarise Disainitänaval ka disainiala, mis on avatud kell 12-18.

Kohapeal esitlevad oma uusimat loomingut:  UUP design, Vilve Unt, Anu Rieberg, Liivi Leppik, Merle Randmäe (LÕÕM), Canna, uBent, Growert, Hvitolg, Lucky Laika, Katariina ehted, Kristi Liiva, Sunseekers, Sincerely Yours, Behäppi jne

Kell 17.00 esitletakse uut kvaliteedimärgist “originaalne eesti disain” ning kuulutatakse Eesti Disainiauhinnad 2020 / tootedisainiauhinna Bruno konkurss avatuks.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar