Eesti disainerid Berliini Disaininädalal

12.-22. mai toimub Berliinis Disaininädal (BNDNWK), kus on Loomeinkubaatori toetusel kohal enam kui 10 Eesti disaineri looming. Berliini Disaininädala selle aasta teema on „Higher Purpose,“ millega kutsutakse kaasa mõtlema, kuidas defineerida “parem tulevik” ja esitleda ideid selle ellu viimiseks. Disaininädalaga pööratakse tähelepanu sotsiaalsele ja rohelisele mõjule ning jätkusuutlikkusele.

Kummardus_Setomaa_8a_web

Foto: Riina Varol

BNDNWK raames toimub Alhambra Berliinis Alehandra Klatti kureeritud näitus “STANDING—a state of DESIGN perspective,” kus on Eesti disaineritest väljas Maria Rästa, Raul Abneri ja Loomeinkubaatori inkubandi MyCeeni disaintooted. Seenematerjalist tooteid arendav ettevõte, Myceen, esitleb Berliini Disaininädalal oma uut valgustit B Wise ja multifunktsionaalseid mööbliplokke seeriast Blox.

Lisaks toimub Design Pool, kus disainerid saavad kolme päeva jooksul oma tooteid selle ürituse jaoks loodud showroomides esitleda. Design Poolil osaleb Tallinn Design House eriväljapanekuga – sisustus- ja mööblidisainerid Triibuvineer, Maria Rästa, Toivo Raidmets, keraamikastuudio Nüüd Keraamika, ehtebrändid Anneli Tammik ja MyaMoon, BSURD siidisallid, KOOSdisain koduktekstiilid ja Nurme looduskosmeetika. Lisaks on väljapanekul esindatud foto- ja videoprojekti „Kummardus“ raamat, mille kaante vahel on enam kui 50 Eesti disaineri looming, 5 aastaaja mänguline vaheldumine, 26 erilist paika üle Maarjamaa ning paikkondlikud jutustused.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar