Eesti disain vallutab Pariisi disaininädala

8. septembril avab NID Pariisi disaininädalal Eesti ja Soome disaini pop-up-näituse ja poe nimega „Back to Basics”. Väljapanek on üleval Marais’ linnaosas Galerie Résidencesis ning jääb avatuks 15. septembrini.

nuud

Fotol Nüüd Ceramics

NID, Eesti ja Soome autoridisaini rahvusvaheliselt tutvustav platvorm, mis pakub juba neljandat aastat pariislastele ja loomulikult ka rahvusvahelistele disainihuvilistele võimalust disaininädalal põhjamaise disainiga lähemalt tutvuda. Kui seni on piirdutud vaid näitusetegevusega, siis hiljuti valmis NIDil ka veebipood, mis on suunatud ennekõike just Prantsusmaa turule ning vahendab näitusel väljas olevat disainiloomingut.

„Back to Basics” väljapanekul ja hüpikpoes on kõikidel huvilistel võimalus tutvuda disainerbrändidega, keda NID Prantsusmaal esindab – teiste seas Nüüd Ceramics, Bold Tuesday ja UUP. Seekord on kutsutud erikülalistena ka Studio Tartuensis ja valik Eesti ehtedisainereid ning Soome keraamikud Laura Itkonen ja Heini Riitahuhta. NID 2018. aasta tootevalik, mille koondpealkiri „Back to Basics” viitab väljapanekut iseloomustavatele märksõnadele, nagu minimalism, funktsionaalsus, naturaalsed materjalid ja kvaliteet, süüvib kaasaegse põhjamaise disaini olemusse. NID valis välja ühtekokku 19 andekat Eesti ja Soome disainerit, kelle loomingus põimuvad eelpool nimetatud omadused nende endi isikupärase ja ainulaadse stiiliga.

kaiasarna

Fotol Kaia Saarna looming. Foto: Virge Viertek

Kaheksandat korda toimuval Pariisi disaininädalal on esindatud rohkem kui 200 disainiprojekti, mis üle Pariisi linna nädala jooksul avatud on. „Back to Basics” avab uksed 8. septembril Pariisi Galerie Résidences’is aadressil 59 Rue de Bretagne. Lisaks NIDi tiimile tervitavad kohapeal külastajaid disainerid Heini Riitahuhta ja Kaia Saarna.

Lisa kommentaar