Vestlusõhtu “Eesti balleti portreed”

17. märtsil algusega 17.30 toimub Fotomuuseumis “Eesti balleti portreed” näituse autorite Stina Kase ja Maris Kerge vestlusõhtu. Kuulda saab näituse saamisloost, Marise ja Stina koostööst, baleriinide elukäigust ja keerulisest transformatsioonist lavalt kulisside taha. Ühtlasi on see ka viimane võimalus näha suurepärast näitust.

IMG_5492

Foto: Stina Kase

Näitust „Eesti balleti portreed“ võib vaadelda kui tänuavaldust inimestele, kes siinse tantsukunsti arengus ja eksistentsis võtmeisikuteks. Portreteeritavad on palutud osalema nõnda, et moodustuks mitmekülgne läbilõige nii geograafilisel (Tallinn-Tartu-maailm) kui stiililisel suunal (klassika-nüüdisballett). Möödunu ja praeguse kõrvutamine ei juhi tähelepanu üksnes eriala spetsiifikale, mis lubab laval olla piiratud hulga aastaid. See on osutus, et kõigel silmale nähtaval on avarad tagamaad.

IMG_8949 (2)r

Foto: admin

Stina Kase ütleb, et on fotograafiat armastanud kogu elu, ent hakkas alaga tõsisemalt tegelema aastal 2006. Tartu Kõrgemas Kunstikoolis omandas ta alustuseks mustvalge analoogfoto tehnoloogiad ning suundus 2007. aastast digitaalpildimaailma. Oma lähenemist iseloomustab fotograaf kui loomulikku ja märkamatut, tema siht on dokumenteerida loovalt elu tõelist olemust. Stina jaoks on hindamatud kõik need väikesed hetked, mis välgusähvatustesse suubudes minevikku kaovad: naer ja nukrus, tulevikuootus ja nostalgia. Seisundid, mida on fotodele püütuna ka aastate pärast nauditav vaadata.

Näitusel osalevad balletilegendid Age Oks, Aime Leis, Elita Erkina, Endrik Kerge, Helmi Puur, Inge Arro, Elena Poznjak-Kõlar, Tatjana Laid, Juta Lehiste, Kaie Kõrb, Priit Kripson, Rufina Noor, Tatjana Voronina, Tiit Härm, Tiiu Randviir, Toomas Edur, Viesturs Jansons, Viktor Fedortšenko, Ülle Ulla, Ülo Vilimaa.

Seeria valmimist toetas Eesti Kultuurkapital, sisulises ja teostuslikus osas olid abiks Age Oks ja Toomas Edur, Lea Tormis, Aune Aasoja, Kirsten Simmo ja Mart Laul Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist, Kadri Kerge ning Anke Oks.

Vestlusõhtu on tasuta.
Fotomuuseum asub Raekoja taga aadressil Raekoja tn 4/6.

Lisa kommentaar